Ogłoszenia

1

Rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe pt. Ogień w Kościele. Prowadzi je dla nas ks. Robert Skrzypczak – wieloletni duszpasterz akademicki, autor i tłumacz wielu książek, prof. Akademii Katolickiej w Warszawie. Nauki rekolekcyjne dziś podczas wszystkich Mszy Świętych. Od poniedziałku do środy Msza święta z homilią o 18.30, nauka rekolekcyjna o godz. 19.30.
2

Dziś w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica, zapraszamy na koncert wokalno-organowy z towarzyszeniem instrumentów solowych. W programie min. utwory: J. S. Bacha, W. Lutosławskiego, E. Elgara i innych. Początek koncertu o godz. 16.30.
3

Wspólnota Oazy Akademickiej zaprasza na Kiermasz Świąteczny. Dzisiaj po każdej Mszy świętej można zakupić robione przez studentów świąteczne pierniki oraz napić się kawy i herbaty w kawiarni św. Anny. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona na wsparcie przyszłych animatorów Ruchu Światło-Życie, kształcących się na kursach wychowawcy oraz na akcję Wirtualna Choinka, organizowaną przez Caritas Polska, wspierającą dzieci z uboższych rodzin.
4

Zapraszamy na Roraty Akademickie, od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 rano. Godzinę wcześniej, o 6.00 nabożeństwo Jutrzni i Godziny Czytań w dolnym kościele. Po Mszy roratniej śniadania w kawiarni św. Anny w krużgankach kościoła.
5

W najbliższą sobotę kolejne spotkanie z cyklu Zmiana. Do uczestnictwa zaproszeni są studenci do 25. roku życia. Psycholog i terapeuta Agnieszka Wolańczyk wprowadzi uczestników w podstawy tzw. Porozumienia bez przemocy. Więcej informacji oraz zapisy na stronie duszpasterstwa, w zakładce „wydarzenia/cykliczne”.
6

Za tydzień w niedzielę 19. grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Kościele. Cykl pięciu kolejnych spotkań prowadzi redaktor Tomasz Terlikowski, który z zaproszonymi gośćmi podejmie dyskusję na temat, co znaczy dzisiaj wierzyć w Jeden Święty Powszechny i Apostolski Kościół? Gościem grudniowego spotkania będzie dr Monika Białkowska – teolog i dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”. Temat spotkania: „Kościół święty i skalany. Czy skandale seksualne dotykają świętości Kościoła?”
7

Akademia Katolicka zaprasza na kolejny wykład otwarty z cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Temat: „Wirus depresji. Jak go rozpoznać i pomóc najbliższym”. Wykład poprowadzą dr Justyna Dworczyk (psychoterapeutka) oraz ks. dr Marcin Kłosowski (psycholog). Wykład odbędzie się 15 grudnia (środa) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.
8

Pierwsze spotkanie w ramach Synodu, zainaugurowanego przez papieża Franciszka, odbędzie się po Mszy o godz. 15.00 w kawiarni przy krużgankach. Materiały przygotowawcze do dyskusji znajdują się na stronie internetowej Synodu.
9

W zakrystii kościoła można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.