Ogłoszenia

1

Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty Akademickie, od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 rano. Godzinę wcześniej, o 6.00 nabożeństwo Jutrzni i Godziny Czytań w dolnym kościele. Po Mszach Świętych roratnich studentów i członków naszego duszpasterstwa zapraszamy na wspólne śniadania do kawiarni św. Anny w krużgankach kościoła.
2

Dziś przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Złożone ofiary przeznaczone są na wsparcie katolików w krajach Europy Wschodniej i Azji Centralnej.
3

W kalendarzu liturgicznym, we wtorek wspomnienie św. Mikołaja biskupa.
4

W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową, która będzie celebrowana o godz. 12.00 w tzw. Godzinę Łaski. Intencje można składać w kancelarii rektoratu oraz w zakrystii kościoła. W tym dniu, po Mszy wieczornej, zapraszamy na Akatyst ku czci N.M.P., prowadzony przez wspólnoty naszego duszpasterstwa.
5

Dziękujemy za udział w adwentowej akcji I Ty możesz zostać św. Mikołajem. W ubiegłą niedzielę rozeszły się wszystkie listy z prośbą o paczki dla podopiecznych z Ośrodka Wychowawczego, prowadzonego przez Siostry Obliczanki w Częstochowie. Przypominamy o dostarczeniu nam przygotowanych i podpisanych prezentów do dnia 22 grudnia. Wszystkie paczki zostaną przekazane do domu Sióstr w Częstochowie.
6

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. W tym roku poprowadzi je ks. Krystian Strycharski – duszpasterz Parafii św. Jana Kantego w Warszawie. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych. Od poniedziałku do środy Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 15.00 i 19.30. W trzecim dniu rekolekcji (we wtorek) po Mszy o 19.30 dla chętnych przeprowadzona zostanie modlitwa o łaskę uzdrowienia wewnętrznego.
7

Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabywać od dzisiaj w zakrystii kościoła i kancelarii rektoratu.
8

Dziś po Mszy Świętej o godz. 15.00 Zespół Tylko Ty (absolwenci Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia) zaprasza na wspólne adwentowe uwielbienie pt. "Zapalę ci lampę". Podczas modlitwy będzie można usłyszeć autorskie pieśni uwielbienia pochodzące z płyty Pokochaj jeszcze raz. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
9

W przyszłą niedzielę zapraszamy do wysłuchania koncertu pieśni świątecznych Adeste Fideles w wykonaniu Formacji Artystycznej Cantareum z Suwałk. koncert rozpocznie się o godz. 16.30. Wstęp wolny.
10

W przyszłym tygodniu wspólnota Oaza akademicka zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych pierników. W tym roku dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie naszych rodaków, mieszkających na Kresach oraz na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji Oazowych. Studenci czekać będą z piernikami w kruchcie kościoła i krużgankach po każdej Mszy rekolekcyjnej od przyszłej niedzieli do środy. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy.