Ogłoszenia

1

W liturgii Kościoła rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty Akademickie, od poniedziałku do piątku o godz. 6.48 rano. Tegoroczne rozważania przebiegać będą pod hasłem: O Oblubienicy. Rozważania o Maryi. Godzinę wcześniej, o 6.00 zapraszamy na brewiarzowe nabożeństwo Jutrzni i Godziny Czytań do dolnego kościoła. Po Mszach roratnich studentów i członków naszego duszpasterstwa zapraszamy na wspólne śniadania do kawiarni św. Anny w krużgankach kościoła.
2

Jutro, 4 grudnia obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
3

W środę 6 grudnia podczas Mszy Świętej o 18.30 bp Piotr Jarecki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym, przygotowującym się do niego w naszym duszpasterstwie.
4

W czwartek 7 grudnia zapraszamy na Akatyst ku czci NMP, przygotowany przez diakonię muzyczną Ruchu Światło-Życie. Początek modlitwy po Mszy Świętej wieczornej (ok. 19.15). W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta od 21.50.
5

W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową, która będzie odprawiona o godz. 12.00 w tzw. Godzinę Łaski. Intencje można składać w kancelarii rektoratu oraz w zakrystii kościoła.
6

W naszym duszpasterstwie rusza coroczna adwentowa akcja I Ty możesz zostać św. Mikołajem. Zachęcamy po raz kolejny do włączenia się w dzieło, które polega na przygotowaniu paczki świątecznej dla wybranego dziecka, z Ośrodka Wychowawczego „Domu dla chłopców”, prowadzonego przez Siostry Obliczanki w Częstochowie. Wystarczy przyjść po Mszy Świętej do zakrystii, wybrać list napisany do nas przez podopiecznego, zostawić swoje dane kontaktowe i następnie przynieść przygotowany i podpisany prezent do zakrystii, do dnia 22 grudnia. Wszystkie paczki zostaną przekazane do domu Sióstr w Częstochowie.
7

Wspólnota Oazy Akademickiej zaprasza za tydzień na Kiermasz Świąteczny. Po Mszach Świętych będzie można zakupić własnoręcznie wykonane pierniki i sianko na świąteczny stół. W tym roku dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych oraz Salezjański Ośrodek Socjoterapii.
8

Za tydzień w niedzielę o 16.30 zapraszamy na koncert Adeste fideles, dedykowany pamięci prof. Kazimierza Pustelaka. W koncercie zostaną zaprezentowane wybrane utwory wokalno-instrumentalne muzyki klasycznej, nawiązujące do tematyki okresu Adwentu i Bożego Narodzenia. Więcej informacji na plakatach.
9

W zakrystii kościoła do nabycia są opłatki na stół wigilijny.
10