XXXIV Niedziela zwykła 24 listopada 2019 roku

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje przygotowujące nas do adwentu, zatytułowane „Drzewo ma jeszcze nadzieję", które prowadzi ks. Krzysztof Porosło. Nauki rekolekcyjne dziś podczas każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o g.15:00 oraz krótka homilia na Mszy o 18:30 a po niej o 19.30 główna nauka rekolekcyjna.

 

2. WWW - Wolność Warszawa Wyszyński - Wszystko z Maryją - pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczne roraty. Chcemy poznać osobę i nauczanie Prymasa Tysiąclecia, w ten sposób przygotowując się do Bożego Narodzenia i na jego beatyfikację. Msze roratnie od poniedziałku do piątku o g.7 rano, a potem śniadanie w krużgankach kościoła dla wszystkich studentów. Start w poniedziałek 2 grudnia. Czas to miłość - nie warto go tracić, więc nie bój się rano wstać i dobrze zacząć każdy adwentowy dzień. Serdecznie zapraszamy!

 

3. SKMA serdecznie zaprasza na "Andrzejki Wszystkich Świętych". Eucharystia w kościele św. Anny o godz. 18:30, a następnie zabawa w sali Caritas, przy Krakowskim Przedmieściu 62. Cena biletu 30 zł, szczegóły na stronie facebookowej "Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej" i na plakatach.

 

4. Nasze Duszpasterstwo organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu - modlitewne spotkanie ekumeniczne organizowane przez wspólnotę z Taizé w dn. 28 grudnia - 1 stycznia 2020 r. Wyjazd adresowany do osób młodych, zwłaszcza studentów w wieku 18 - 35 lat. Koszt 350 zł. Formularz zapisów oraz więcej informacji na naszym fanpage'u na Facebooku.

 

5. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na kolejny wykład otwarty, w cyklu „Duchowość dla Warszawy”, zatytułowany „Czy warto być w takim Kościele?”. Gościem spotkania będzie o. Adam Szustak OP. Wykład odbędzie się 29 listopada (piątek) o godzinie 19.00, w Bazylice Św. Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3.

 

6.Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na cykl konferencji na rozpoczęcie adwentu pt.: „Jak nie zgubić Boga w Boże Narodzenie?”. Poprowadzi je ks. Grzegorz Demczyszak. Spotkania odbędą się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (sala 144) w poniedziałek i wtorek 2–3 grudnia o godz. 19.00 a zakończą Mszą Świętą w parafii Najświętszego Zbawiciela, w środę 4 grudnia. Więcej informacji na facebooku ASK Soli Deo oraz na stronie internetowej www.solideo.pl.

 

7. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje rekolekcje dla rozeznających powołanie. Rekolekcje te odbędą się od piątku, 29 listopada do niedzieli, 1 grudnia br. w Domu Rekolekcyjnym Podkowie Leśnej. Do udziału w rekolekcjach są zaproszeni  mężczyźni z dwóch ostatnich klas liceum oraz starsi. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz na stronie internetowej wmsd.waw.pl/rekolekcje-dla-rozeznajacych-powolanie/. Liczba miejsc ograniczona. 
 
8. W I niedzielę Adwentu, tj. 1 grudnia br. taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Ogłoszenia