XXXIII Niedziela zwykła 17 listopada 2019 roku

1. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w orędziu na ten dzień napisał m.in. „Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”.
Z inicjatywy Caritas Archidiecezji Warszawskiej organizacje działające na rzecz osób bezdomnych w Warszawie łączą się dziś we wspólnej akcji na rzecz potrzebujących. O godz. 16.00 pod Pałacem Kultury i Nauki, wszyscy potrzebujący otrzymają ciepły posiłek oraz specjalnie przygotowane przez wolontariuszy podarunki. A jak ja pomagam na co dzień?


2. Fani talentu Tarantino dzielą się na 2 grupy: tych, którzy doszukują się w jego filmach głębszego przesłania i tych, którzy się z nich śmieją. Na najbliższym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego spróbujemy zmierzyć się z pytaniem: czy w tej papce jest coś więcej niż fikcja? Zapraszamy, najbliższa sobota, g.19:15 w kawiarence, projekcja filmu a po niej dyskusja.


3. SKMA serdecznie zaprasza na zabawę "Andrzejki Wszystkich Świętych". Rozpoczniemy Eucharystią w kościele św. Anny o godzinie 18:30, a następnie zapraszamy do sali Caritas, przy Krakowskim Przedmieściu 62. Cena biletu 30 zł, szczegóły na stronie facebookowej "Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej" i na plakatach. Zapisy już trwają, serdecznie zapraszamy!"


4. Nasze Duszpasterstwo organizuje w tym roku wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu - modlitewne spotkanie ekumeniczne organizowane przez wspólnotę z Taizé w dn. 28 grudnia - 1 stycznia 2020r. Wyjazd adresowany do osób młodych, zwłaszcza studentów w wieku 18 - 35 lat. Całkowity koszt wynosi 350 zł. Formularz zapisów oraz więcej informacji można znaleźć na naszym fanpage'u na Facebooku.


5. Poradnia Naturalnego Planowania Rodziny na ul. Wiejskiej zaprasza na dzień otwarty, w sobotę 23 listopada, w godzinach 10-14. Skupimy się na tym, od czego zacząć prowadzenie obserwacji cyklu. Wstęp wolny. 

Zapisy i więcej informacji: poradnia.owarszawski@gmail.com oraz na Facebooku pod hasłem ,,Poradnia na Wiejskiej".

Ogłoszenia