XXX Niedziela zwykła 27 października 2019 roku

1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii rektoratu. Wypominki będę czytane w pierwszych dniach listopada przed koronką o g.15. Z tej racji intencje złożone na mszę św. zbiorową na najbliższy piątek będą odczytane w kolejny. Msze wypominkowe za zmarłych będą odprawiane przez cały rok, w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18:30.

Msze:

- 1 listopada o g. 8, 15, 18.30, 21,

- 2 listopada o g. 7, 15, 18.30 i 21.

 

2. Studenci z naszego duszpasterstwa organizują akcję "Kawiarenka z misją". Ma ona na celu zbiórkę pieniędzy na budowę szpitala na Madagaskarze zainicjowaną przez świeckiego misjonarza Daniela Kasprowicza. Dziś od godziny 16:00 do 21:00 w kawiarence będzie można zjeść ciasto, wypić herbatę i wesprzeć akcję dobrowolną ofiarą. Serdecznie zapraszamy!

 

3. SKMA zaprasza na spotkanie z sędzią Sądu Najwyższego, dr hab. Leszkiem Boskiem. Temat spotkania brzmi: Wrongful life - jak uniknąć współudziału w złych czynach? Punktem wyjścia będzie 74 pkt. encykliki Evangelium Vitae św. Jana Pawła II. Papież apeluje, by lekarze, personel medyczny i pielęgniarski mogli odmówić uczestnictwa w planowaniu, przygotowywaniu i dokonywaniu czynów wymierzonych przeciwko życiu i własnemu sumieniu.  Spotkanie odbędzie się we wtorek, 29.10 o 20:30 w sali Caritas (Krakowskie Przedmieście 62, wejście od ul. Bednarskiej).

 

4. W przyszłym tygodniu, w dniach 28-31 października, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Rakowieckiej 61 odbędzie się “Różaniec śpiewany LIVE” . Codziennie (od poniedziałku do czwartku) o 19:00 będzie nabożeństwo różańcowe z rozważaniami  o. Romana Groszewskiego SJ kolejnych części różańca przy autorskich aranżacjach muzycznych Mateusza Banasiuka jednego z członków zespołu "z Potrzeby Serc" działającego w  naszym duszpasterstwie. Więcej informacji na stronie internetowej www.rakowiecka.jezuici.pl

Ogłoszenia