XXVIII Niedziela Zwykła 11 października 2020 r.

  1. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Totus Tuus. Zachęcamy do włączenia się w tradycyjną zbiórkę na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin prowadzoną w miejscach publicznych przez wolontariuszy, która jest budowaniem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II.
  2. W naszym duszpasterstwie rozpoczynamy dziś „Rekolekcje na Dobry Początek”. Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów, zwłaszcza tych, którzy studentami zostali w tym roku. Nauki rekolekcyjne dziś na wieczornych Mszach o 19 i 21. W poniedziałek i wtorek w ramach rekolekcji Msza o 18:30 z krótką homilią, a po niej ok. 19:30 konferencja i wspólna modlitwa wraz z prezentacją grup naszego duszpasterstwa. Rekolekcje poprowadzi br. Szymon Janowski OFMCap.
  3. W związku z zaostrzeniem dyscypliny epidemicznej przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę, choć oczywiście istnieje możliwości przyjęcia Komunii św. do ust. Spowiadamy w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej w dzień powszedni podczas Mszy św. o g. 15 i 18.30 (nie spowiadamy o 7), w niedziele w kaplicy oraz otwartym konfesjonale podczas każdej Mszy św. Obowiązkowo należy spowiadać się w maseczce.
  4. Zapraszamy na wspólne odmawianie różańca od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 15, w niedzielę o godz.18.30.
  5. W tym roku inicjujemy cykl spotkań rozwojowych dla studentów do 23 roku życia. Będzie to 8 spotkań tematycznych, które odbywać się będą w soboty od godziny 15. W programie część prowadzona przez specjalistów w zakresie psychologii oraz rozwoju osobistego, ciepły posiłek oraz część duchowa przygotowana przez wspólnoty z naszego duszpasterstwa. Najbliższe spotkanie odbędzie się 24.10 jego tematem będzie umiejętność stawiania i realizacji celów oraz organizacja czasu. Szczegóły i zapisy w wydarzeniu na fb udostępnionym na stronie naszego duszpasterstwa. Dysponujemy salą na 150 miejsc, ze względów bezpieczeństwa ilość uczestników ograniczona do 60.
  6. Studenci z naszego duszpasterstwa zbierają dziś po Mszy św. datki na rzecz 6-miesięcznej Tosi, która mieszka w Warszawie i jest chora na ciężką chorobę - rdzeniowy zanik mięśni. Jej mięśnie nie rozwijają się prawidłowo, co grozi utratą możliwości przełykania i oddychania. Lekarstwo, które być może dałoby szansę poprawy jest bardzo drogie, kosztuje aż 9,5 mln złotych. Rodzice bardzo proszą o wsparcie finansowe i o modlitwę.
Ogłoszenia