XXVI Niedziela Zwykła 27 września 2020 r.

  1. W związku z zakończeniem wakacji akademickich wracamy do normalnego porządku Mszy w naszym kościele. Od jutra poranna Msza Święta będzie sprawowana o godz. 7:00 (zamiast 7:30), następnie o 15 i 18:30. Kancelaria rektoratu czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 17 do 18. Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów, zwłaszcza tych, którzy studentami zostali w tym rok, na rekolekcje rozpoczynające rok akademicki i formację w naszym duszpasterstwie. Zaczynamy 11.10 w niedzielę na wieczornych Mszach o 19 i 21. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie, a poprowadzi je dla nas br. Szymon Janowski OFMCap. W poniedziałek i wtorek w ramach rekolekcji Msza o 18:30 z krótką homilią, a po niej ok. 19:30 konferencja i wspólna modlitwa w raz z prezentacją grup naszego duszpasterstwa.
  2. Z kalendarza liturgicznego:

- we wtorek 29 września Święto Archaniołów Rafała, Gabriela i Michała. Porządek Mszy Świętych o godz. 7, 15 i 18:30

- w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek 1 października będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:30. W piątek 2 października Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:30, po Mszy modlitwa o rozeznanie powołania, którą poprowadzi grupa Kyrios, a o 21 Gorączka piątkowej nocy, czyli Msza Święta, a po niej adoracja i Modlitwa uwielbienia prowadzona przez wspólnotę Brighter Day. Spowiedź tego dnia będzie rozpoczynała się 15 minut przed każdą Mszą Świętą. W sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18:30.

  1. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne „Oto jestem” - czyli kolejną edycję przygotowania do sakramentów chrztu i bierzmowania dla dorosłych: studentów i pracowników naukowych. Na rekolekcje zapraszamy również tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania będą odbywać się w środy o g.19.30 w kościele, pierwsze 30 września. Zapisy przez formularz dostępny na stronie i facebooku.
  2. Zapraszamy na „Wieczory dla zakochanych” – cykl spotkań warsztatowych przygotowujących do sakramentu małżeństwa oraz wspierających rozeznanie relacji. Spotkania w piątki o g. 18.30. Pierwsze odbędzie się w dwóch turach: 9 i 16 października, kolejne przez internet. Zapisy w kancelarii. Koszt 100 zł od osoby. Zgłoszenia tylko osobiście. Pierwszeństwo mają studenci, osoby należące do grup z duszpasterstwa oraz pary biorące ślub w naszym kościele.
  3. Nasz kościół akademicki od długiego czasu chętnie wybierany jest przez liczne pary narzeczonych, aby to właśnie tutaj zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Wdzięczni za dar małżeństw i rodzin, które narodziły się w naszej świątyni pragniemy zaprosić do wspólnej modlitwy z okazji rocznic ślubów drogich Jubilatów. Chcemy modlić się za Was 27 grudnia w Niedziele Świętej Rodziny o godz. 15. Prosimy o zgłaszanie intencji do kancelarii lub zakrystii.
Ogłoszenia