XXV Niedziela zwykła 22 września 2019 roku

 

1. 25 września przypada liturgiczne wspomnienie bł. Władysława
z Gielniowa, patrona Warszawy, który posługiwał w naszym kościele i którego relikwie znajdują się u nas. Z tej okazji, zapraszamy na uroczystą Mszę świętą tego dnia o godzinie 18.30. Jednocześnie przypominamy, że jest to 66. rocznica aresztowania Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, który ostatnie kazanie wygłosił w naszym kościele ku czci bł. Władysława. W związku z tą rocznicą, ksiądz kardynał gorąco zachęca do modlitwy o beatyfikację kardynała Wyszyńskiego.

 

2.  Rezerwacje terminów ślubów oraz intencje mszalne na rok 2020 przyjmujemy w kancelarii rektoratu.  

 

3. Koncert Polskiej Opery Królewskiej pt. Hebdomas w ramach Festiwalu Muzyka Królów Polskich odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 28 września o godzinie 19:30. Jest to koncert siedmiu pieśni o stworzeniu świata renesansowego twórcy Sebastiana Klonowica. Bilety dostępne przez www.operakrolewska.pl oraz przed koncertem. Zapraszamy serdecznie.

 

4. Nasze duszpasterstwo organizuje IV rajd rowerowy śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, który odbędzie się w sobotę, 12-ego października. Start o godz. 8.00 spod bramy dawnej Huty Warszawa. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej swanna.waw.pl. Zapraszamy!

 

5. Jeżeli ktoś ma możliwość wynajęcia pokoju czy mieszkania dla studentów przyjeżdżających na studia do Warszawy, w kancelarii rektoratu można zgłaszać adresy w ramach akcji „Pokój dla Żaka”.

 

6. Pod hasłem OCHRZCZENI I POSŁANI. KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA Z MISJĄ W ŚWIECIE papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Z tej racji Episkopat Polski napisał list do wiernych, w którym zachęca do podjęcia na nowo chrzcielnego powołania misyjnego. Całość listu dostępna na stronie archidiecezja.warszawa.pl.

 

7. W Kaplicy Loretańskiej naszego kościoła można pomodlić się przy Krzyżu Wdzięczności. Ten krzyż, pobłogosławiony przez papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, jest wożony po całym świecie, żeby wezwać ludzi wszystkich narodów do wyrażenia wdzięczności Panu Jezusowi za męczeńską śmierć na krzyżu z miłości do nas. Krzyż był już w 46-ciu stolicach państw na całym świecie. Organizatorzy akcji mają nadzieję dotrzeć do wszystkich stolic świata do roku 2033-ego.

Ogłoszenia