XXV Niedziela Zwykła 20 września 2020 r.

1. Z kalendarza liturgicznego:

- jutro, 21 września obchodzimy Święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Msze o g. 7.30, 15 i 18.30.

- w najbliższy piątek, 25 września przypada liturgiczne wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy, który posługiwał w naszym kościele jako gwardian Bernardynów. Tu też zmarł 4 maja 1505 r. a w naszym kościele znajdują się jego relikwie. Z tej okazji, zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o g.15. Pozostałe Msze o g. 7.30 i 18.30.

 

2. Rozpoczęliśmy zapisy na śluby na rok 2021. W celu dokonania rezerwacji terminu zapraszamy do kancelarii, która jest czynna od wtorku do piątku w godz. 17 – 18. Można również zamawiać intencje mszalne na przyszły rok w kancelarii lub w zakrystii.

 

3. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne „Oto jestem” - czyli kolejną edycję przygotowania do sakramentów chrztu i bierzmowania dla dorosłych: studentów i pracowników naukowych. Na rekolekcje zapraszamy również tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania będą odbywać się w środy o g.19.30 w kościele. Pierwsze już 30 września. Zapisy przez formularz dostępny na naszej stronie i facebooku.

 

4. Zapraszamy na „Wieczory dla zakochanych” – czyli cykl spotkań warsztatowych przygotowujących do sakramentu małżeństwa oraz wspierających rozeznanie relacji. Spotkania w piątki o g. 18.30. Pierwsze odbędzie się w dwóch turach: 9 i 16 października, kolejne przez internet. Zapisy w kancelarii. Koszt 100 zł od osoby. Zgłoszenia tylko osobiście. Pierwszeństwo mają studenci, osoby należące do grup w duszpasterstwa oraz pary biorące ślub w naszym kościele.

 

5. „Chrześcijańska służba ratunku” od 2017 roku prowadzi w pobliżu Mariupola (wschodnia Ukraina, obszar przyfrontowy) centrum wsparcia duchowo-wychowawczego dla dzieci i młodzieży. Jest to miejsce, gdzie dzieci z rodzin doświadczonych skutkami konfliktu zbrojnego, pod opieka pedagogów, jak również osób duchownych i sióstr zakonnych, mogą doświadczyć rodzinnej atmosfery, otrzymać wsparcie psychologiczne i duchowe. Obecnie posługuje tam ojciec saletyn Zbigniew Beskur. Dziś po Mszach Świętych w naszym kościele wolontariusze będą sprzedawać cegiełki na rzecz centrum - możemy zakupić koszulkę w cenie 50 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyposażenie sali gimnastycznej, która umożliwi prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży. Możemy wesprzeć inicjatywę poprzez wpłaty na konto:

 

KONTO W PL:

NADIIA SHUL

74 1240 6175 1111 0010 8670 3632

Tytuł : pomoc dla dzieci z Ukrainy.

 

Wiecej informacji na stronie:

https://crs-center.org/tsentr-kovcheg-teritoriya-svitla-u-sutinkah-siroyi-zoni/?fbclid=IwAR03Zodjo4gAP9-nXB4SNQzsTxFzmkfmuxN4pi9_CN3NgQqbPpIUbMV6QoQ

Ogłoszenia