XVI Niedziela Zwykła 19 lipca 2020 r.

1. Pragniemy przypomnieć, że ze wzg. na pandemię nadal obowiązuje zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi w maseczkach.

 

2. W tym roku zapraszamy do duchowego udziału w 40 WAPM. W dniach od 5 do 14 sierpnia zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. zbiorowych, które będą odprawiane w naszym kościele o godz. 20 (w niedzielę 9 sierpnia o g.21). Wszystkich pielgrzymów zachęcamy do składania intencji mszalnych, które będziemy polecać w modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej. Codziennie, po Mszy ok. g. 21 Apel Jasnogórski, prowadzony przez grupy pielgrzymkowe. Przygotowujemy również program duchowy, który będzie można nabyć w najbliższym czasie.

 

3. Z kalendarza liturgicznego:

 

- w środę, 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny

- w czwartek., 23 lipca święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- w sobotę, 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła oraz tradycyjnie wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców– Msze o g. 15 i 18.30

- w przyszłą niedzielę, 26 lipca w naszym duszpasterstwie będziemy przeżywać uroczystość św. Anny, patronki naszego kościoła i duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy do udziału w Mszach św. i korzystania z łaski odpustu zupełnego w tym dniu.

Ogłoszenia