Warszawski Chór Międzyuczelniany

Warszawski Chór Międzyuczelniany

Muzyka to nasza pasja, a chór to miejsce gdzie spotykamy takich jak my. Lubimy śpiewać. Śpiewanie w dobrym towarzystwie to prawdziwa przyjemność, jedyna w swoim rodzaju.

 

Chcemy powiększyć nasze grono, więc zapraszamy na próby otwarte i przesłuchania. Każdy głos się liczy. Rekrutujemy głównie studentów, ale po skończeniu studiów nikogo nie wyganiamy… Są wśród nas śpiewacy w różnym wieku, a nasze drzwi są zawsze otwarte dla nowych chórzystów.

 

Jesteśmy chórem mieszanym, chórem z tradycjami, bo za „nami” już 50 lat wspólnego śpiewania. Każdy z nas jest kimś innym: studentem, inżynierem, nauczycielką, menedżerem, lekarzem, gospodynią domową, archeologiem, sprzedawcą, trenerem, rehabilitantem, kosmetyczką, urzędnikiem administracji publicznej, prywatnym przedsiębiorcą, a tym, co nas łączy jest Warszawski Chór Międzyuczelniany.

 

Śpiewamy co nam w duszy gra. Mamy na koncie wielkie i wspaniałe dzieła, od których do tej pory cierpnie nam skóra oraz koncerty bardziej rozrywkowe, na wspomnienie których do dziś wybuchamy gromkim śmiechem.

 

Śpiewamy nie z byle kim. Z rozmarzeniem wspominamy iskry spod batuty Łukasza Borowicza, z rozbawieniem koncert z Jose Cura, z łezką w oku koncert z Ennio Morricone. Świetni soliści, fajne orkiestry, ciekawe postaci. Nigdy nie wiemy, co przyniesie kolejny miesiąc, kolejny rok.

 

Oczywiście, jak każdy zespół bardzo cenimy sobie aspekt towarzyski… podróżujemy po kraju i Europie. Odwiedzamy nowe miejsca. Bawimy się i poznajemy nowych ludzi. Ciągle nam mało, wciąż chcemy zdziałać coś więcej.

 

Jesteśmy otwarci na świeże pomysły, więc – zapraszamy :)

 

http://www.wchm.pl/