VI Niedziela Zwykła 16 lutego 2020 r.

1. „Zbudź się o śpiący i powstań!” – Biblijne rekolekcje o zmartwychwstaniu. To temat tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. Maciej Jaszczołt, biblista, wikariusz Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Rozpoczynamy  już 1 marca, w I Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne w niedziele podczas każdej Mszy św., w poniedziałek i  wtorek (2-3.03) na Mszach o g. 15, na Mszy o g. 18.30 krótka homilia oraz nauka główna o g. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

 

2. Wszystkich mężczyzn a szczególnie studentów, którzy pragną dobrze rozeznać swoje powołanie i myślą o drodze kapłańskiej, zapraszamy na cykl regularnych spotkań, które chcemy rozpocząć w naszym duszpasterstwie. Pierwsze spotkanie już za tydzień, 23.02 o g. 16:30. Zbiórka przy zakrystii.

 

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną edycję „kawiarenki z misją”. Będzie to okazja do wsparcia budowy szpitala na Madagaskarze. Kawiarenka będzie czynna w g.16- 21 a o g. 20:00 odbędzie się spotkanie z inicjatorem, świeckim misjonarzem, Danielem Kasprowiczem. 
 

4. SKMA zaprasza na zabawę karnawałową "La Fiesta Latina", która odbędzie się 22 lutego od g. 20:00 – w sali Caritas, przy Krakowskim Przedmieściu 62. Szczegóły na stronie facebookowej "Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej".

 

5. Czy są w życiu przypadki? Czym jest doskonałość a czym świętość? Co jest najważniejsze w życiu? Takie pytania stawia nam rosyjski film o pewnym rozbitku, który zostaje mnichem, który obejrzymy na najbliższym DKFie. Tym razem wyjątkowo w niedzielę, 23.02. Zbiórka po Mszy o g.15 przy zakrystii.

 

6. Akademicka Wspólnota Oblubienica zaprasza na kurs Filip, który skierowany jest do każdego, kto pragnie zrozumienia i zmiany dotychczasowego życia, oraz dla tych, którzy chcą zbudować albo pogłębić relację z Bogiem. Kurs przeznaczony jest dla osób do 30 roku życia. Odbędzie się w dniach 20 - 22.03 w Magdalence. Zapisy mailowo oblubienica.odnowa@gmail.com  lub przez fb Oblubienica, koszt 125zł.

 

7.Dzisiaj klerycy Warszawskiego Seminarium Duchownego po raz ostatni wystawiają sztukę teatralną "Piątka", która opowiada historię pięciu młodych męczenników z Poznania. Spektakle o godz. 15:00, 17:00 i 19:00 w seminarium (Krakowskie Przedmieście 52/54). Wstęp wolny.

Ogłoszenia