V Niedziela Wielkiego Postu 21-03-2021 r

1.Dziś mija pierwsza rocznica śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza, znanego i cenionego duszpasterza i rekolekcjonisty, który przez wiele lat związany był z naszym akademickim kościołem św. Anny.

O godz. 15:00 zostanie/ła odprawiona Msza św. w jego intencji, podczas której będziemy dziękować za wszelkie dobro, które po sobie zostawił oraz prosić o Boże miłosierdzie dla niego.

                                     

2.W najbliższy czwartek,  25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Tego dnia, podczas Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Modlitwa trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Jest również możliwość pobrania aplikacji na telefon „Adoptuj Życie”, która w prosty sposób poszerza świadomość o rozwoju człowieka przed jego narodzeniem, przypomina o codziennej modlitwie, wzmacnia więź między modlącym się, a dzieckiem poprzez zobrazowanie jego rozwoju i spersonalizowane wiadomości.                                                                                                                     

         Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Duchowej Adopcji oraz dziś na stolikach przy wyjściu z Kościoła. Wsparcie chcemy skierować także do kobiet w trudnej sytuacji. Wspólnota akademicka Ruchu Światło Życie organizuje dziś sprzedaż bransoletek sznurkowych z medalikami. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację Małych Stópek oraz Stowarzyszenie Dwie Kreski. Bransoletki za dobrowolną ofiarę są do nabycia przy wyjściach z Kościoła. Serdecznie zapraszamy

 

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na:

 

- drogę krzyżową - w każdy piątek po mszy św. o g.15:00 oraz po mszy o g.18:30 - prowadzoną przez wspólnoty z naszego duszpasterstwa

- gorzkie żale – w niedziele o g. 18:30.

- Laudesy (Jutrznię i Godzinę Czytań) czyli poranną modlitwę Kościoła – od poniedziałku do piątku o godz. 6:00 w dolnym kościele, wejście przez podwórko.

- adorację Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedniczy, od poniedziałku do piątku, od godz. 17:30 do Mszy św. o godz. 18:30.

Ogłoszenia