Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2 czerwca 2019 r.

1. Serdecznie zapraszamy na Tydzień Czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

W tym roku chcemy zjednoczyć się na modlitwie w studenckim Wieczerniku – Kościele Akademickim św. Anny. Od 3 do 7 czerwca po wieczornej Mszy Świętej spotkamy się na Adoracji. Modlitwę i śpiew prowadzić będą zespoły złożone z przedstawicieli wszystkich wspólnot działających w Duszpasterstwie Akademickim. Trwając w jedności odpowiemy na pytanie zadane przez Chrystusa niewidomemu pod Jerychem „Co chcesz abym Ci uczynił? (Mk10, 51). Będzie to modlitwa wołania o uzdrowienie i ponowne ożywienie wspólnot akademickich, ale także czas osobistego spotkania z Bogiem. Zwieńczeniem całości będzie liturgia w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca o godz. 20.30 będzie zawiązanie wspólnoty, a o 21-ej rozpocznie się Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Wspólne świętowanie zakończymy agapą.

 

 

2. Pierwszy piątek miesiąca przypada 7 czerwca. Msze święte w naszym kościele o 7-ej, 15-ej, 18.30 i 21-ej. Możliwość spowiedzi w czasie Mszy i od 15 do 23.30. Uwielbienie po Mszy o 21-ej poprowadzi zespół „Z Potrzeby Serc” do 23.30.  

 

3. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych, które w niedzielę odprawiamy o g. 18.30, a od poniedziałku do piątku po Mszy świętejo 15-tej.

 

4. Siostry klaryski z Badajoz w Hiszpanii chcą podzielić się z nami doświadczeniem swojego życia i powołania. Spotkanie odbędzie się jutro, w poniedziałek, 3 czerwca w kościele po wieczornej Mszy – zaraz po czuwaniu przygotowującym do Zesłania Ducha Świętego.

 

5. Msza święta w intencji polecanych w wypominkach zostanie odprawiona we wtorek o g. 18.30.

 

6. Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej zaprasza na wykład pt. „Jan Paweł II w popkulturze”, które poprowadzi pani Karolina Podlewska z Centrum Myśli Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 czerwca o g. 20-ej w sali Caritas przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 (wejście od ul. Bednarskiej).

 

7. Dzień Dziękczynienia obchodzimy dziś pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Przy wyjściu z kościoła można wrzucić ofiarę do puszki na prace przy Świątyni Opatrzności Bożej. Słowo księdza kardynała na dzisiejszy dzień jest dostępne na stronie internetowej naszej archidiecezji.

 

8.  Dnia 3 czerwca 1979 roku, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  święty Jan Paweł II spotkał się z młodzieżą akademicką na placu przed kościołem świętej Anny. W 40 rocznicę tego wydarzenia, 9 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godzinie 21–ej odprawimy uroczystą Mszę świętą dziękczynną za tamto spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w tamtym spotkaniu przed czterdziestu laty.

Ogłoszenia