Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 26 listopada 2017 r.

  1. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na gorączkę piątkowej nocy. Spowiadamy od g. 15 przez całą noc do 7.30. O 21 Msza św. w intencji Warszawy przez wstawiennictwo bł. Władysława z Gielniowa.
  2. Za tydzień rozpoczynamy adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dzisiaj pomyślmy o duchowym odnowieniu się i przygotowaniu na Święta Bożego Narodzenia.
  3. Wraz z adwentem powracają przez wielu ukochane akademickie Roraty. W tym roku zapraszamy do św. Anny na „Na Godzinki”. Od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 będziemy pochylać się nad tekstem jednego z najpiękniejszych utworów modlitewnych ku czci Matki Bożej, czyli: Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Spróbujemy odsłonić ukrywające się w pięknie poetyckich przenośni Starotestamentalne figury Matki Najświętszej, które mniej lub bardziej wyraźnie zapowiadają Jej życie i Jej wyjątkową rolę w planie zbawienia. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznym Roratom, kunsztowne dzieło autora Godzinek zajaśnieje jeszcze większym blaskiem i pozwoli nam czerpać ze swej duchowej głębi. Tradycyjnie pod koniec mszy św. będzie losowanie jednej osoby, która otrzyma różaniec święty od papieża Franciszka, a po mszy zapraszamy brać studencką na akademickie śniadanie.
  4. W najbliższym czasie jest sporo wolnych intencji mszalnych. Intencję można zamówić po zakończeniu Eucharystii w zakrystii.
  5. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wspólny wyjazd 2 grudnia na spotkanie Oddaj się Maryi w Niepokalanowie. W programie: konferencja i świadectwa, Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zbiórka: Dworzec Śródmieście PKP o godzinie 7.40, wyjazd o 7.57. Zakup biletu we własnym zakresie.
  6. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki Café Anna.
Ogłoszenia