Towarzyszenie małżeństwom w kryzysie

Towarzyszenie małżeństwom w kryzysie

Małżeństwo to piękny stan. Chcemy czuć bliskość, rozumieć siebie, kochać i być kochanymi. Kiedy tak jest, czujemy radość i satysfakcję.

Małżeństwo może też być źródłem niepokoju i cierpienia. Czujemy się osamotnieni, niewysłuchani, tęsknimy za głęboką relacją, mamy różne wątpliwości. Może tak być szczególnie w pierwszych latach małżeństwa, kiedy wciąż uczymy się bycia ze sobą i radzenia sobie z trudnościami.

Małżonkowie zadają sobie wtedy pytanie: co poszło nie tak? Szukają pomocy, czasem możliwości porozmawiania o tym, co jest dla nich trudne.

Służymy wsparciem w obszarach relacji i komunikacji małżeńskiej oraz relacji z Panem Bogiem.

Proponujemy jedno albo kilka spotkań, w trakcie których wspólnie przyjrzymy się problemom, poszukamy rozwiązania, a w razie potrzeby zaproponujemy miejsca, które mogą służyć dalszą pomocą.

Oferujemy swój czas, doświadczenie, wiedzę, życzliwość i dyskrecję. Towarzyszymy małżeństwom w pokonywaniu ich trudności.

Zapraszamy do kontaktu e-mailowego malzenstwo.swanna@gmail.com w celu umówienia spotkania - w środy, w godzinach 17:30 - 19:30 w wieży kościoła św. Anny.

 

Małgosia i Paweł Świdzińscy.

Wzięliśmy ślub w św. Annie ponad 30 lat temu. Mamy czworo dzieci. Od kilkunastu lat jesteśmy animatorami Spotkań Małżeńskich, prowadziliśmy wiele edycji kursów przygotowujących do małżeństwa „Wieczory dla Zakochanych” oraz weekendów rekolekcyjnych dla  małżeństw. Małgosia ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Wciąż poszerzamy naszą wiedzę i kompetencje.

Ksiądz Jan Wojciechowski

Kapłan od 10 lat. W św. Annie od sierpnia 2018 roku, współprowadzę kursy przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa, tzw. „Wieczory dla Zakochanych”. Uczestniczę w formacji w stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie.