Służba Liturgiczna

Służba Liturgiczna

Naszym głównym zadaniem jest posługa w trakcie Mszy Świętej i innych liturgicznych celebracji. Dbamy o to, aby święte obrzędy były jak najgodniej i najpiękniej sprawowane. Chcemy być jak najbliżej żywego Boga - tam, gdzie On schodzi między swój lud, służyć mu, pełniąc posługi przy Jego świętym Ołtarzu. Jesteśmy grupą przyjaciół. Razem modlimy się i uczymy, jeździmy na wakacje, spotykamy się, oglądamy mecze i gramy w piłkę. Dołącz do naszej wspólnoty!

 

Jeśli chcesz wstąpić do naszej grupy - przyjdź do zakrystii naszego kościoła w niedzielę o 18:30 bądź w czwartek o 18:15. Pamiętaj, że miejsc przy ołtarzu nigdy nie zabraknie.

Jeśli nigdy nie służyłeś do Mszy Świętej a chciałbyś zacząć sprawować posługę liturgiczną, nie powinieneś się niczego obawiać - wszystkiego nauczymy się razem.

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz najpierw umówić się na spotkanie z Michałem Sułkiem, naszym prezesem lub naszym opiekunem ks. Franciszkiem.

W razie pytań i wątpliwości zachęcam do kontaktu Michał Sułek

 

Spotkania formacyjne

Rozpoczynają się Mszą Świętą w każdy czwartek o godz. 18.30. Zawsze staramy się, poprzez naszą posługę, aby była to uroczysta Eucharystia. Po niej udajemy się na wieżę na spotkanie formacyjne do naszego Opiekuna - ks. Sergiusza, gdzie wspólnie przygotowujemy kolację. Od tego roku, za przygotowanie każdego spotkania odpowiedzialnych jest dwóch lektorów. Na naszą wspólną rozmowę składa się rozważanie fragmentu Pisma Świętego i dzielenie się nim wzajemnie. Zgłębiamy historię wybranego świętego na każdy tydzień, a także staramy się przez kolejne 7 dni do następnego spotkania zrealizować misję, zadanie ku chwale Boga i dla dobra drugiego człowieka.

Wspólnie modlimy się, poznajemy i odkrywamy Boga w liturgii oraz w drugim człowieku.

Nie zabraknie także luźniejszych dyskusji, rekolekcyjnych wyjazdów, wspólnych wyjść w najróżniejsze miejsca, nie tylko w Warszawie.

 

 

Ceremoniał św. Anny

Dzięki ofiarnej pracy i kompetencjom kilku naszych lektorów, mamy opracowanie całej posługi przy ołtarzu św. Anny. Zachęcamy do lektury.

Serdeczne podziękowania dla Jakuba Niżniowskiego, który wykonał iście benedyktyńską pracę.

Ceremonial św. Anny - zobacz