Msze roratnie od poniedziałku do piątku o g.7, a potem śniadanie w krużgankach kościoła dla wszystkich studentów.
W każdą środę adwentu zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci NMP o g. 6.30.
Przed zawarciem małżeństwa narzeczeni muszą spełnić warunki stawiane przez odpowiednie przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego i Konkordatu. Powinni:
- Odbyć kurs przedmałżeński (w naszym ośrodku proponujemy trzy różne formy przygotowania. Poniżej znajduje się opis każdej z nich, terminarz spotkań oraz forma zapisów) wraz ze spotkaniami w poradni rodzinnej.
- Około 10 tygodni przed ślubem zgłosić się do kancelarii swojej parafii (w przypadku studentów i pracowników naukowych uczelni warszawskich – do naszego kościoła) z ważnymi metrykami chrztu do ślubu kościelnego (ważne 3 miesiące od daty wystawienia), z dowodem tożsamości i zaświadczeniami z USC do ślubu konkordatowego (ważne 90 dni od daty wystawienia). Narzeczeni powinni przynieść świadectwo ukończenia katechizacji oraz świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (chyba, że jeszcze trwa).
Uwaga: osoby, które na mocy wyroku sądu kościelnego muszą otrzymać zgodę Ordynariusza na zawarcie małżeństwa, powinny ten fakt zgłosić w kancelarii 6 miesięcy przed ślubem.
W tygodniu poprzedzającym ślub narzeczeni zgłaszają się do kancelarii naszego kościoła z licencją lub zaświadczeniami o wygłoszonych zapowiedziach, przedstawiają dane świadków (imiona i nazwisko, datę urodzenia, wyznanie i adres zamieszkania), omawiają z księdzem przebieg liturgii i składają ofiarę za posługę kancelaryjną, liturgiczną i przygotowanie kościoła. Oprawę muzyczną liturgii zaślubin narzeczeni omawiają z organistą.
Błogosławienie małżeństw mieszanych wyznaniowo (jedno z narzeczonych nie należy do Kościoła Katolickiego) odbywa się poza liturgią mszy św.
Opłata manipulacyjna za rezerwację terminu ślubu wynosi 150 zł.