Przez Maryję do Jezusa
33 dniowe rekolekcje (28 kwietnia - 30 maja)

Z racji zbliżającego się miesiąca maryjnego oraz z okazji 100  rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (18 maja) - oddanego całkowicie Maryi a przede wszystkim w związku ze zbliżającą się beatyfikacją ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia (planowaną na 7 czerwca), który wszystko postawił na Maryję,  zapraszamy Was gorąco do podjęcia

świadomego aktu zawierzenia swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi, które proponuje św.Ludwik Maria Grignon de Montfort, wielki czciciel Matki Bożej, autor m. in. "Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi".  

To świetna forma duchowego przygotowania się do tych wydarzeń!

 

Po raz kolejny (już czwarty raz w naszym duszpasterstwie) zapraszamy wszystkich do przeżycia 33 dniowych rekolekcji (idealne na czas siedzenia w domu) :-), które są przygotowaniem do aktu zawierzenia.

To najlepsza "inwestycja" na życie!

Maryja, nasza Matka jest wspaniałą przewodniczką, która zawsze prowadzi nas do swojego Syna - Jezusa Chrystusa.

Warto razem z Nią pójść tą drogą!

Zapraszamy w sposób szczególny tych, którzy jeszcze takich rekolekcji nie odprawiali oraz tych, którzy mięli już taką możliwość aby je sobie powtórzyli przed odnowieniem tegorocznego aktu.

Oddanie życia Jezusowi jest decyzją, którą należy nieustannie ponawiać. A najlepiej robić to z Maryją :-)

Odwagi!

 

Startujemy już w najbliższy wtorek,  28 kwietnia (w liturgiczne wspomnienie św.Ludwika) a kończymy 30 maja.

W tym czasie (indywidualnie) będziemy odprawiać  rekolekcje, które zakończymy (wspólnie - na tyle na ile będzie to możliwe) aktem zawierzenia się Jezusowi i  Maryi, prawdopodobnie w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach (o godz. 11:30) - to jeszcze będzie potwierdzone. 

 

Program ten napisał św. Ludwik Maria Grinion de Montfort (1673-1716) i jest on zawarty w książce pt. "Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi" (którą trzeba nabyć osobiście).

 

W książce (najszybciej dostępnej przez internet), zawarte są wprowadzenia i fragmenty do rozważenia na każdy dzień rekolekcji, wraz z modlitwami początkowymi i końcowymi.

Na ćwiczenia duchowe potrzeba przeznaczyć  około 30 minut dziennie.

Jeśli powiesz TAK "fiat", to Matka Boża pomoże Ci znaleźć ten czas w ciągu dnia.

 

Co dają te rekolekcje ?

1. Z Jezusem mogę bardziej poznać siebie.

2. Zapoznać się z przywilejami - cnotami Maryi.

3. Podjąć pracę nad kształtowaniem w sobie cnót: skromności, samozaparcia, pokory, czystości, prawdomówności, ubóstwa.

4. Świadomie i dojrzale oddać swoje życie Jezusowi przez zawierzenie Maryi.

 

Raz w tygodniu, dla pewnego ułatwienia, będziemy wysyłać krótkie wprowadzenie - wskazówki, jak iść dalej w rekolekcjach w duchu Maryi.

 

Na początek wprowadzenie w rekolekcje "Kim jest Maryja?" i tytuł książki (konferencja ks. Krystiana Strycharskiego):

https://www.youtube.com/watch?v=pbWfhEyV3dw

 

Odwagi!

 

ZGŁOSZENIA - INFORMACJE O ROZPOCZĘCIU REKOLEKCJI (ABYŚMY WIEDZIELI ILE OSÓB SIĘ PODJĘŁO - W CELU LEPSZEJ ORGANIZACJI SAMEGO ZAWIERZENIA) PRZESYŁAJCIE DROGĄ MAILOWĄ NA ADRES KS. MATEUSZA: ks.gawarski@gmail.com

 

Ps. PYTANIA ODNOŚNIE REKOLEKCJI KIERUJCIE do Ani  anamar11@o2.pl