Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2017 r.

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Dariuszu Szysce  i zaprośmy innych do udziału w tym wydarzeniu. Dziś nauki podczas każdej mszy św., natomiast jutro we wtorek i w środę podczas mszy św. o godz.: 15:00 oraz po mszy św. o godz. 18:30.
  2. Przeżywamy dzisiaj 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, wszystkich czcicieli świętego papieża zapraszamy na mszę św. o godz. 21:00.
  3. Warszawski Chór Papieski zaprasza na koncert wielkopostny pt. „Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II” dzisiaj (w niedzielę 2 kwietnia) po mszy św. o godz. 15:00.
  4. Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie, zaprasza dzisiaj w godz. 10:00 - 16:00 na Dzień Otwarty. Na odwiedzających czekać będą dwie wystawy poświęcone polskiej uczonej, Marii Skłodowskiej – Curie. Można także będzie zobaczyć położony na skarpie wiślanej ogród, normalnie niedostępny dla zwiedzających, z którego roztacza się widok na Zamek Królewski i Pałac pod Blachą.

 

Przyszła niedziela w św. Annie:

  1. Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. W naszym kościele wszystkie msze św. z obrzędem błogosławieństwa palm. Uroczysta procesja z palmami poprzedzi mszę św. o godz. 12:00. Będą w niej uczestniczyć Wspólnoty Neokatechumenalne z naszego duszpasterstwa. Początek o godz. 11:45 przed kaplicą Res Sacra Miser.
  2. W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) o godz. 16:30 odbędzie się  w naszym kościele koncert promocyjny płyty LUCTUS/ŻAŁOŚĆ, w którym usłyszeć będzie można utwory na sopran i organy współczesnych kompozytorów  polskich. Wystąpią: Dorota – Całek, sopran i Marietta Kruzel – Sosnowska, organy. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz multimedialny polskiej sztuki sakralnej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Tradycyjnie w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o 15:00 oraz po mszy o godz. 18:30 (z rozważaniami prowadzonymi przez wspólnoty akademickie). W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30. Poranna modlitwa Jutrzni i Godziny Czytań w naszym kościele w kaplicy bł. Władysława z Gielniowa (patrona Warszawy) od poniedziałku do piątku o godz. 6:00.
  4. W oktawie wielkanocnej wyruszamy na 81. Pielgrzymkę Środowisk Akademickich na Jasną Górę! Odbędzie się ona w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. W programie modlitwa u stóp Matki Bożej, ciekawe konferencje oraz integracja w gronie studentów. Koszt wyjazdu 70 zł. Posiłki we własnym zakresie. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 6:00 (zbiórka przed św. Anną), powrót w niedzielę w godzinach przedwieczornych.  Zapisy w naszej zakrystii.
  5. Po każdej mszy zapraszamy do zakrystii osoby, które pragną zamówić w naszym kościele intencję mszalną za swoich bliskich.
  6. Jak w każdą niedzielę, wychodząc z kościoła, zapraszamy do naszej kafejki w krużgankach rektoratu.
Ogłoszenia