Ogłoszenia duszpasterskie - 3. niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017 r.

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o 15:00 oraz po mszy o godz. 18:30 (z rozważaniami prowadzonymi przez wspólnoty akademickie). W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30. Poranna modlitwa Jutrzni i Godziny Czytań w naszym kościele w kaplicy bł. Władysława z Gielniowa (patrona Warszawy) od poniedziałku do piątku o godz. 6:00.
 2. Zapraszamy do św. Anny na Koncert Muzyki Organowej w 332. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha w najbliższy wtorek o godz. 13:30. Organizatorem koncertu jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Wstęp wolny.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety biblijne”. Temat spotkania: „Estera – być królową”. W najbliższy wtorek, 21 marca w sali Caritas przy ul. Krakowskie Przed. 62.
 4. W niedzielę 2 kwietnia rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne pt. Moc w słabości. Wygłosi je ks. Dariusz Szyszka, nasz były duszpasterz akademicki, a obecnie profesor Seminarium w Kolonni. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św. a od poniedziałku do środy podczas mszy św. o godz.: 15:00 i po mszy św. o godz. 18:30.
 5. Zapraszamy na ostatnie już Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z naszych wspólnot neokatechumenalnych. Odbędą się one już w DOLNYM kościele (czyli na prawo od wejścia głównego) w najbliższy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.
 6. W oktawie wielkanocnej wyruszamy na 81. Pielgrzymkę Środowisk Akademickich na Jasną Górę! Odbędzie się ona w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. Po zakończeniu uroczystości na Jasnej Górze, udamy się z naszą „świętoannową" wspólnotą na radosne świętowanie pod Częstochowę. W programie modlitwa u stóp Matki Bożej, ciekawe konferencje oraz integracja w gronie studentów. Koszt wyjazdu 70 zł. Posiłki we własnym zakresie. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 7:00 (zbiórka przed św. Anną), powrót w niedzielę ok. godz. 20:00. Zapisy w naszej zakrystii.
 7. Po każdej mszy zapraszamy do zakrystii osoby, które pragną zamówić w naszym kościele intencję mszalną za swoich bliskich.
 8. Jak w każdą niedzielę, wychodząc z kościoła, zapraszamy do naszej kafejki w krużgankach rektoratu.
 9. Kalendarz liturgiczny:
  w poniedziałek, 20 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Pannyw sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 10. Wspólnota muzyczna Brighter Day zwraca się z olbrzymią prośbą o wsparcie! Oprócz przygotowania artystycznego, widzimy konieczność przede wszystkim naszej odpowiedniej formacji duchowej. Dlatego we współpracy ze Szkołą Ewangelizacji Świętego Andrzeja w Żarach organizowane są pierwsze tego typu weekendowe rekolekcje pt. Kurs „Nowe Życie”. Jako że są to rekolekcje wyjazdowe, koszty dla wielu studentów stanowią dużą przeszkodę. Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe na ten właśnie cel - w formie zbiórki do puszek, która odbędzie się dziś po mszy św. *(o 15:00, 19:00 oraz 21:00).Zachęcamy też Was, poszukujących lub chcących wzmocnić swoją wiarę do wzięcia udziału w Kursie w terminie 31.03-02.04.2017 w podwarszawskich Kaniach. Szczegóły na funpage'u Brighter Day w zakładce Wydarzenia.

  (Kurs Nowe Życie https://web.facebook.com/events/411857112480375/)

Ogłoszenia