Ogłoszenia duszpasterskie 26. Niedziela Zwykła, 1 października 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
26. Niedziela Zwykła, 1 października 2017 r.

 

1.    W przyszłą niedzielę, 8 października, zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego. Msza św. pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich pracowników naukowych i studentów.


2.    Zapraszamy na rekolekcje na dobry początek. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Krzysztof Napora, biblista i pracownik naukowy KUL-u. Nauki rekolekcyjne podczas mszy św. w niedzielę (8 października) oraz w poniedziałek i we wtorek (9 i 10 października) o godz. 19:30.


3.    Od dzisiaj ulega zmianie rozkład Mszy św. w niedziele i w dni powszednie. W dni powszednie: 7:00 (sobota o 7.30), 15:00 (poprzedzona koronką do Miłosierdzia Bożego), 18:30. W niedziele: 8:30, 10:30, 12:00 (z sakramentem chrztu św.), 15:00 (poprzedzona koronką do Miłosierdzia Bożego), 19:00 (Msza akademicka), 21:00 (Msza akademicka).


4.    Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w niedziele o godz. 18:30.


5.    W pierwszy piątek miesiąca, 6 października, zapraszamy na „Gorączkę piątkowej nocy”, spowiadamy od godz. 15:00 przez całą noc. O godz. 21:00 Msza św. w intencji mieszkańców Warszawy.


6.    Serdecznie zapraszamy brać akademicką do wzięcia udziału w wielkiej modlitwie: "Różaniec do granic". 7 października udamy się do kościoła św. Anny w Krynkach na granicy z Białorusią. Modląc się na różańcu, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do modlitwy i pokuty.  Pragniemy błagać przez Jej wstawiennictwo o ratunek dla Polski i świata. Wyjazd w sobotę (7 października) o godz. 6:30 spod kościoła św. Anny - powrót ok. godz. 20:00. Koszt wyjazdu 50zł. Zapisy w zakrystii (po mszach św.) i w kancelarii rektoratu w godz. 16:00-18:00.


7.    Zachęcamy małżonków, którzy w tym roku przeżywać będą swoje jubileusze małżeńskie, aby w naszym kościele zarezerwowali Mszę św. i przeżyli swój jubileusz w naszej wspólnocie. Jest to szczególni piękne i ważne świadectwo waszej małżeńskiej wierności, które może być bardzo pomocne dla młodych ludzi, którzy dopiero myślą o małżeństwie lub je rozpoczynają.  


8.    Zapraszam na klasyczną wersję katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywają się w sali konferencyjnej Caritas (ul. Krakowskie Przedmieście 62) w środy o godz. 19:30. Startujemy w środę,  4 października. Zapisy podczas pierwszego spotkania.


9.    Rozpoczęliśmy przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania, w najbliższy wtorek można jeszcze dołączyć do grupy. Spotkania odbywają się w kościele, rozpoczęcie o godz. 19:30.


10.    W naszym Ośrodku przygotowujemy dorosłych do Sakramentu Chrztu św. Zapisy i szczegółowe informacje bezpośrednio u ks. Sergiusza, najlepiej drogą mailową.


11.    W przyszłą niedzielę, 8 października, przeżywać będziemy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która prowadzi akcję stypendialną skierowaną do utalentowanej, ale potrzebującej młodzieży.

 

Ogłoszenia