Ogłoszenia duszpasterskie 2. Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017 r.

1.    W adwencie zapraszamy na ukochane przez wielu akademickie Roraty. W tym roku w św. Annie „NadGodzinki”. Od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 będziemy pochylać się nad tekstem jednego z najpiękniejszych utworów modlitewnych ku czci Matki Bożej, czyli: Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.  Spróbujemy odsłonić ukrywające się w pięknie poetyckich przenośni Starotestamentalne figury Matki Najświętszej, które mniej lub bardziej wyraźnie zapowiadają Jej życie i Jej wyjątkową rolę  w planie zbawienia. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznym Roratom, kunsztowne dzieło autora Godzinek zajaśnieje jeszcze większym blaskiem  i pozwoli nam czerpać ze swej duchowej głębi. Tradycyjnie pod koniec mszy św. będzie losowanie jednej osoby, która otrzyma różaniec święty od papieża Franciszka, a po mszy zapraszamy brać studencką na akademickie śniadanie.
W adwentowe soboty zapraszamy na wspólny śpiew godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Poczatek o 7.00.


2.    Zapraszamy do udziału w akcji: „I ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może przygotować paczkę dla dzieci niepełnosprawnych z domów dziecka prowadzonych przez siostry zakonne. Wystarczy przyjść do zakrystii, odebrać list od dziecka, a następnie spełnić jego marzenie i przynieść gotową paczkę do kościoła – najlepiej do niedzieli, 17 grudnia.


3.    W niedzielę, 17 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Paweł Krupa, dominikanin. Temat rekolekcji: „Święty Mikołaj nie przyjdzie”. W niedzielę, nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św., natomiast w poniedziałek i we wtorek podczas mszy św. o godz. 15:00 oraz o godz. 18.30 msza św. Z homilią o. Pawła a następnie o 19.30 konferencja.


4.    Pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny można nabyć u naszych sióstr dominikanek pod chórem w kościele i w zakrystii.


5.    Duszpasterstwo akademickie św. Anny (SKMA) zaprasza na „Sylwester naszego życia”. Przyjęcie odbędzie się w sali Caritas. Cena biletu: 100 zł, szczegółowe ionfrmacje na plakatach oraz w internecie.


6.    Po mszy św. zapraszamy do naszej świetoannowej kafejki w krużgankach św. Anny.

 

Ogłoszenia