Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2017 r.

  1. Tradycyjnie w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o 15:00 oraz po mszy o godz. 18:30 – rozważania prowadzone przez wspólnoty akademickie. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30. Poranna modlitwa Jutrzyni i Godziny Czytań w naszym kościele w kaplicy bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy od poniedziałku do piątku o godz. 6:00.
  2. Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z Drogi Neokatechumenalnej. Osobom, które doświadczają trudności w wierze lub po prostu chciałyby ją pogłębić, Dobra Nowina będzie głoszona w naszym kościele (przez cały marzec) w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.
  3. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych na wykłady otwarte, w cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Kolejny wykład będzie miał miejsce 9 marca (czwartek) 2017 r. o godzinie 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Wykład zatytułowany „Duchowość człowieka zniechęconego i zapracowanego” poprowadzi o. dr hab. Józef Augustyn SJ, wykładowca teologii duchowości w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, rekolekcjonista, kierownik duchowy i autor licznych książek. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań prelegentowi. Spotkanie poprowadzi s. dr Judyta Pudełko, wykładowca Papieskiego Wydziału. Wstęp wolny.
  4. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przekazane zostaną na potrzeby naszego seminarium duchownego. Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, do praktykowania uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny.
Ogłoszenia