Ogłoszenia duszpasterskie 1. Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2017 r.

  1. W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, msze św. o godz.: 7.00, 15.00 i 18.30. Zapraszamy na tzw.: „Godzinę Łaski” w kościele św. Anny w samo południe, będziemy modlić się o łaski dla całego świata. Podczas tej liturgii będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  2. Wraz z adwentem powracają przez wielu ukochane akademickie Roraty. W tym roku zapraszamy do św. Anny na „NadGodzinki”. Od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 będziemy pochylać się nad tekstem jednego z najpiękniejszych utworów modlitewnych ku czci Matki Bożej, czyli: Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Spróbujemy odsłonić ukrywające się w pięknie poetyckich przenośni Starotestamentalne figury Matki Najświętszej, które mniej lub bardziej wyraźnie zapowiadają Jej życie i Jej wyjątkową rolę w planie zbawienia. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznym Roratom, kunsztowne dzieło autora Godzinek zajaśnieje jeszcze większym blaskiem i pozwoli nam czerpać ze swej duchowej głębi. Tradycyjnie pod koniec mszy św. będzie losowanie jednej osoby, która otrzyma różaniec święty od papieża Franciszka, a po mszy zapraszamy brać studencką na akademickie śniadanie.
  3. Zapraszamy do udziału w akcji: „I ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może przygotować paczkę dla dzieci niepełnosprawnych z domów dziecka prowadzonych przez siostry zakonne. Wystarczy przyjść do zakrystii, odebrać list od dziecka, a następnie spełnić jego marzenie i przynieść gotową paczkę do kościoła – najlepiej do środy 20 20 grudnia.
  4. Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej zaprasza na cykl spotkań: "Stare herezje w nowym wydaniu". Pierwsze spotkanie pt. "Arianie, czyli tradycja kontra Tradycja" odbędzie się w najbliższy wtorek 5 grudnia o godz. 19:30 w sali Caritas (ul. Krakowskie Przedmieście 62) i poprowadzi je ks. dr Stanisław Adamiak.
  5. W niedzielę, 18 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Paweł Krupa, dominikanin. Temat rekolekcji: „Święty Mikołaj nie przyjdzie”. W niedzielę, nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św., natomiast w poniedziałek i we wtorek podczas mszy św. o godz. 15:00 oraz o godz. 19:30 konferencja.
  6. Pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny można nabyć u naszych sióstr dominikanek pod chórem w kościele i w zakrystii.
  7. Po mszy św. zapraszamy do naszej świetoannowej kafejki w krużgankach św. Anny.
Ogłoszenia