ODDANIE 33
Zapraszamy do udziału 33 - dniowych rekolekcji , które są przygotowaniem do aktu zawierzenia się Jezusowi przez oddanie się Maryi.
AVE MARIA !!!
 
Kochani,
 
Już po raz piąty w naszym duszpasterstwie, pragniemy zaprosić wszystkich chętnych, a szczególnie studentów, do przeżycia 33 - dniowych rekolekcji , które są przygotowaniem do aktu zawierzenia się Jezusowi przez oddanie się Maryi.
 
Maryja nasza Matka, jest najlepszą przewodniczką, która zawsze prowadzi nas do swojego Syna a naszego Pana - Jezusa Chrystusa.
Warto razem z Nią pójść tą drogą!
 
Zapraszamy w sposób szczególny tych, którzy jeszcze takich rekolekcji nie odprawiali!
Tych, którzy już je przeżyli, zachęcamy do odnowienia!
 
W tym roku proponujemy "nową" formułę, która jest zaproponowana na stronie: 
https://oddanie33.pl/33dni-mlodzi (dla młodych) lub https://oddanie33.pl/33dni a która otrzymała także rekomendację naszego ordynariusza, kard Kazimierza Nycza.
Pod tymi linkami znajdziecie wszystko co potrzebne aby dobrze przeżyć rekolekcje (wprowadzenia, rozważania, modlitwy a także możliwość zamówienia książki lub płyty) 
 
* Można również skorzystać z tego co robiliśmy przez ostatnie lata, czyli zamówić książkę pt. "Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi wg. św. Ludwika Marii Grignion de Montfort" - wyd. eSPe i samemu korzystać z tych treści (rozważań i modlitw). Tu pomocą mogą być wprowadzenia dostępne pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=pbWfhEyV3dw&t=2s
 
Startujemy już w środę, 28 kwietnia we wspomnienie liturgiczne św. Ludwika Marii Grignion de Montfort - wielkiego czciciela Maryi!
Zakończenie i akt oddania przypada 31 maja, w poniedziałek, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
W planach jest Msza św. na zakończenie rekolekcji  - 31 maja o godz. 18.30 -  w kościele św. Anny, podczas której będziemy mogli wspólnie dokonać aktu oddania się Maryi i Jezusowi lub odnowić nasze zawierzenie.
Na ten dzień należy przygotować własnoręcznie napisany akt oddania oraz jakiś łańcuszek na rękę lub na szyję, który będzie nam przypominał do kogo należy nasze życie.
 
Na koniec zachęcamy do zapoznania się z tym, co napisali wielcy Polscy czciciele Matki Bożej. Niech to pomoże podjąć Wam dobrą decyzję! Odwagi!
 
„Zanim zmrok zapadnie nad naszą historią, Bóg odrzucony i odepchnięty przez człowieka przygotowuje mu schronienie. Tak, jak uczynił na Kalwarii, tak i teraz zawierza ludzkość Maryi, swojej i naszej Matce”. 
Z listu Jana Pawła II do biskupa Fatimy
 
„Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond, tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali”. 
Testament sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego 
 
„Skoro Polska znalazła się w samym centrum tej walki, której przewodzi Niepokalane Serce Maryi, musimy dziś szczególnie, my – Polacy, wsłuchać się w orędzie Fatimy. [...] Znając prawdę i wiedząc, z jaką siłą musimy walczyć, oddajmy się Niepokalanej, aby uczestniczyć w Jej mocy i zwycięstwie! W tym oddaniu się możemy przezwyciężyć lęk i znaleźć ufność. Oddając się Niepokalanej, uczestniczymy w rzeczywistości odkupienia już dokonanego przez Chrystusa”.  
List z Fatimy, ks. Franciszek Blachnicki