Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 14 kwietnia 2019

Wielki Tydzień w św. Annie:

 

a) W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiadamy podczas Mszy św. o g. 7:00, 15:00 i 18:30 oraz  między 16:00 a 18:00.  Kancelaria rektoratu czynna do środy.

 

b) Zapraszamy do wspólnego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego, w którym będziemy przeżywać misterium Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego:

 

Wielki Czwartek

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18:30. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy przechowania,  tzw. Ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 23:00. Spowiedź od 15:00 do 17:00.

Wielki Piątek

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17:00. Na koniec Najświętszy Sakrament zostanie uroczyście przeniesiony do Grobu Pańskiego.  Adoracja potrwa do północy. Spowiadamy od godz. 9:00 do 16:00.

Przypominamy o zachowaniu w tym dniu „postu ścisłego”.

O godz. 20:00 spod naszego kościoła wyruszy Centralna Warszawska Droga Krzyżowa, którą poprowadzi ks. Kazimierz Kardynał Nycz.  Autorem tegorocznych rozważań jest Maciej Musiał - student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, popularny aktor młodego pokolenia.

Wielka Sobota

Dzień ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie.

Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem św. Anny od godz. 9:00 do 17:00. Spowiedź od godz. 9:00 do 18:00. Przez cały dzień zapraszamy do modlitwy przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piatek i Wielką Sobotę zachęcamy również do udziału w Ciemnej Jutrzni czyli porannej modlitwie Kościoła prowadzonej przez kleryków naszego seminarium o godz. 7:00 w Archikatedrze św.Jana Chrzciciela oraz do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele o godz. 15:00 w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Zmartwychwstanie Pańskie

Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną, która jest centralnym wydarzeniem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00.  Tą liturgią sprawowaną w nocy, wchodzimy w radosne przeżywanie tajemnicy Chrystusa zmartwychwstałego.

Zachęcamy do zabrania ze sobą świec, potrzebnych do odnowienia przyrzeczeń chcielnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która kończy obchód Triduum Paschalnego (modlitwą nieszporów) oraz w Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg. porządku niedzielnego. W I i II Dzień Świąt nie będzie spowiedzi.

 

2. Zapraszamy na 83 Pielgrzymkę Środowisk Akademickich na Jasną Górę, która odbędzie się pod hasłem „Usłysz mój głos”, w dniach 11-12 maja. W programie: modlitwa u stóp Matki Bożej, ciekawe konferencje m.in. ks.Dominika Chmielewskiego oraz Moniki i Marcina Gomułków a także integracja w gronie studentów. Koszt wyjazdu 60 . Posiłki we własnym zakresie. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 5:00 (zbiórka przed św. Anną), powrót w niedzielę w godzinach przedwieczornych.  Zapisy online oraz u ks.Mateusza Milczarka.

Ogłoszenia