Niedziela Palmowa 28 marca 2021 roku

1. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń, w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 35 osób. Prosimy również o zachowanie odległości (1,5 m.), noszenie maseczek i dezynfekcję.

 

2. Dziś przeżywamy Niedziele Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Jest to niedziela przygotowującą nas bezpośrednio do Paschy Pana.

 

3. Od poniedziałku do środy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedniczy, w godz. 17:30 - 18:30. Spowiedź w tych dniach także podczas każdej Mszy św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:30.

 

4. Triduum Paschalne

Zapraszamy do wspólnego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego, w którym będziemy przeżywać misterium Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego. Liturgie będą transmitowane na kanale YouTube Duszpasterstwa.

 

Wielki Czwartek            

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30.                                                                                 

Spowiedź w godz. 17 – 18.

 

Wielki Piątek                

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 20:00. Po liturgii rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzi Bożego.

Spowiedź w godz. 17:30 – 19:30. Przypominamy o zachowaniu w tym dniu „postu ścisłego”.

 

Wielka Sobota                                                                                                           

Dzień ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. W naszym kościele nie będzie błogosławienia pokarmów.

 

Zmartwychwstanie Pańskie                                                                                 

Liturgia Wigilii Paschalnej, która jest centralnym wydarzeniem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00.  Tą liturgią sprawowaną w nocy, wchodzimy w radosne przeżywanie tajemnicy Chrystusa zmartwychwstałego.

Zachęcamy do przygotowania i zapalenia świec (również w naszych domach), w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Spowiedź w tym dniu w godz. 18:30 – 20:30.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która kończy obchód Triduum Paschalnego (modlitwą nieszporów) oraz w Poniedziałek Wielkanocny, msze św. o godz.: 10, 12, 15, 19 i 21.

 

4. Kancelaria od jutra do 9 kwietnia będzie nieczynna. Wszystkie sprawy załatwiamy jedynie drogą mailową: kancelaria.swanna@gmail.com; w razie konieczności istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na spotkanie z księdzem w kancelarii.

 

5. Przypominamy o możliwości zamawiania intencje mszalnych przez internet. Skrzynka intencji dostępna na naszej stronie (www.swanna.waw.pl) dotyczy I i III niedzieli  miesiąca oraz każdego piątku. Msze na inne terminy można zamawiać w zakrystii po zakończeniu Mszy św. lub drogą mailową.

Ogłoszenia