IV Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019 r.

List Arcybiskupa Warszawskiego „W trosce o powołania” 

 

1. Od dzisiejszej Niedzieli Dobrego Pasterza rozpoczynamy modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich, w formie 9-cio dniowej nowenny, którą będziemy odprawiać w trakcie nabożeństwa majowego od poniedziałku do soboty po mszy św. o godz. 15:00, w niedzielę o godz. 18:30.

2. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl.

3. "Wspólnota narodowa w nauczaniu świętego Jana Pawła II" - taki tytuł będzie miał kolejny wykład z cyklu o papieżu-Polaku. Wygłosi go pan profesor Paweł Skibiński z Uniwersytetu Warszawskiego we wtorek, 14 maja o godzinie 19.30 w sali Caritas przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 (wejście od ul. Bednarskiej). Serdecznie zapraszają Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej i Centrum Myśli Jana Pawła II.

4. W najbliższy czwartek, 16 maja przypada Uroczystość św.Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msze św. w tym dniu o g. 7:00, 15:00 i 18:30.

5. W sobotę 18 maja odbędzie się Ewangelizacja na Juwenaliach Politechniki Warszawskiej. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia na scenie w parku przy Stadionie Syrenki z zespołem Brighter Day o g.22:00. Jutro po Mszy św. o 18.30 adoracja w intencji wydarzenia i posłanie ewangelizatorów.

Ogłoszenia