III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019 r.
”Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie” J 21,1-19

1. W najbliższą środę, 8 maja przypada Uroczystość św.Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. w tym dniu o g. 7:00, 15:00 i 18:30.

 

2. Zapraszamy na 83 Pielgrzymkę Środowisk Akademickich na Jasną Górę, która odbędzie się pod hasłem „Usłysz mój głos”, w dniach 11-12 maja. W programie: modlitwa u stóp Matki Bożej, ciekawe konferencje m.in. ks.Dominika Chmielewskiego oraz Moniki i Marcina Gomułków a także integracja w gronie studentów. Koszt wyjazdu: studenci-30 zł, absolwenci-35 zł. Posiłki we własnym zakresie. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 5:00 (zbiórka przed św. Anną), powrót w niedzielę w godzinach przedwieczornych. Zapisy online oraz u ks.Mateusza Milczarka.

 

3. W sobotę 11 maja o godz. 16:00 w kościele seminaryjnym, odbędą się święcenia diakonatu. Przypominamy, że jednym z przyjmujących święcenia jest kleryk Wojciech Kasprzyk wywodzący się z naszego duszasterstwa.

 

4. Od przyszłej niedzieli, która jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza zapraszamy do modlitwy w intecji nowych powołań. Podejmujemy ją w formie 9-cio dniowej nowenny, która będziemy odprawiać w trakcie nabożeństwa majowego od poniedziałku do soboty po mszy św. o godz. 15:00, w niedzielę o godz. 18:30.

 

5. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl.

 

6. Jutro po mszy św. o godz. 18:30 w kościele odbędą się ostatnie warsztaty przed Ewangelizacją na Juwenaliach pt. "O kerygmacie słów kilka". Poprowadzi je Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie oraz Akademicki Ruch Pod Prąd. Dziś ostatni dzień zapisów na ewangelizację, tylko przez formularz internetowy.