I Niedziela Adwentu 1 grudnia

1. WWW - Wolność Warszawa Wyszyński - Wszystko z Maryją - pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczne roraty. Chcemy poznać osobę i nauczanie Prymasa Tysiąclecia, w ten sposób przygotowując się do Bożego Narodzenia i na jego beatyfikację. Msze roratnie od poniedziałku do piątku o g.7, a potem śniadanie w krużgankach kościoła dla wszystkich studentów. Czas to miłość - nie warto go tracić, więc nie bój się rano wstać i dobrze zacząć każdy adwentowy dzień. Rozpoczynamy już jutro! 

 

2. W każdą środę adwentu zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci NMP o g. 6.30.

 

3. W ramach odpowiedzi na Słowo „Czuwajcie!” zapraszamy także na poranna modlitwę Kościoła: Jutrznię z Godziną Czytań, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 do dolnego kościoła.

 

4. W najbliższy piątek, 6 grudnia przeżywać będziemy kolejną Gorączkę Piątkowej Nocy. Rozpoczynamy po Mszy św. o 18.30 modlitwą w intencji rozeznania powołania życiowego, którą prowadzi wspólnota Kyrios. O godz. 21.00 msza św. a po niej uwielbienie z zespołem Brighter Day. Zakończenie o g. 23.30. Przez cały czas możliwość spowiedzi.

 

5. Ruch Światło-Życie wspólnota akademicka zaprasza na „Refreshment”, jednodniowe wydarzenie dla wszystkich, którzy czują, że potrzebują duchowego odświeżenia i ożywienia wiary. W planie m.in. Msza św., konferencja, świadectwa, adoracja i uwielbienie. Przewidziany także wspólny posiłek i świeżo parzona kawa. Sobota, 7 grudnia. Start o g. 9, zakończenie ok. 18. Zapisy przez link w wydarzeniu na fb. Koszt 15 zł.

 

6. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy ok.godz.19:45 odbędzie się nabożeństwo Akatystu ku czci Bogurodzicy, które poprowadzi nasz chór akademicki. Jest to zaczerpnięta z kościoła wschodniego modlitwa, poświęcona udziałowi Maryi w życiu Jezusa i Jego Kościoła. Serdecznie zapraszamy!

 

7. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na cykl konferencji na rozpoczęcie adwentu pt.: „Jak nie zgubić Boga w Boże Narodzenie?”. Spotkania odbędą się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (sala 144) w dn. 2–3 grudnia o g.19.00 a zakończą Mszą Świętą w dolnym kościele Parafii Najświętszego Zbawiciela 4 grudnia. Więcej informacji na facebooku ASK Soli Deo oraz stronie www.solideo.pl.

 

8. Zapraszamy do udziału w akcji: „I ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może przygotować paczkę dla dzieci niepełnosprawnych z domu dziecka prowadzonego przez siostry zakonne. Wystarczy przyjść do zakrystii, odebrać list od dziecka, a następnie spełnić jego marzenie i przynieść gotową paczkę do kościoła przed świętami.

9. Pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny można już nabyć pod chórem w kościele i w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby studentów z naszego duszpasterstwa.

Ogłoszenia