5 kwietnia 2020 - Niedziela Palmowa

1. Dziś przeżywamy Niedziele Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Jest to niedziela przygotowującą nas bezpośrednio do Paschy Pana.

 

2. Wielki Tydzień w św. Annie:

 

Zachęcamy do codziennej porannej modlitwy Kościoła Jutrzni i Godziny Czytań o g. 7.30.

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msza św. o g. 19, różaniec o 20.30.

 

Triduum Paschalne

 

Zapraszamy do wspólnego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego (poprzez transmisję na facebooku),  w którym będziemy przeżywać misterium Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego:

 

Wielki Czwartek

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18:00.

 

Wielki Piątek

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 15:00. Po liturgii rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzi Bożego.

Przypominamy o zachowaniu w tym dniu „postu ścisłego”.

O godz. 21:00 zachęcamy do obejrzenia i przeżycia razem z Papieżem Franciszkiem Drogi Krzyżowej transmitowanej w TVP z Rzymu.

 

Wielka Sobota

Dzień ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zachęcamy również do duchowej łączności w porannej modlitwie Kościoła Jutrzni i Godziny Czytań o g. 7.30.

 

Zmartwychwstanie Pańskie

Liturgia Wigilii Paschalnej, która jest centralnym wydarzeniem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00.  Tą liturgią sprawowaną w nocy, wchodzimy w radosne przeżywanie tajemnicy Chrystusa zmartwychwstałego.

Zachęcamy do przygotowania i zapalenia w naszych domach świec, w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która kończy obchód Triduum Paschalnego (modlitwą nieszporów) oraz w Poniedziałek Wielkanocny msze św. o g. 12.

 

3. Spowiedź jest możliwa codziennie, po uprzednim umówieniu się mailowym albo z konkretnym księdzem albo pisząc na maila: kancelaria.swanna@gmai.com.

 

4. Kancelaria nieczynna do odwołania. Wszystkie pilne sprawy (zaświadczenia, intencje, sprawy ślubne i chrzcielne) załatwiamy jedynie drogą mailową; w razie zaistnienia takiej konieczności istnieje także możliwość indywidualnego umówienia się z księdzem w kancelarii.

 

5. Intencje mszalne możemy zamawiać przez internetową skrzynkę intencji (I i III niedziela miesiąca oraz każdy piątek) na stronie www.swanna.waw.pl bądź drogą mailową kancelaria.swanna@gmail.com; wtedy ustalimy dzień i godz. Mszy św.


6. W związku z istniejącą sytuacją zwracamy się również z gorąca prośbą o wsparcie finansowe potrzebne na utrzymanie w tym czasie naszego kościoła. Dobrowolne ofiary można przelewać na konto rektoratu (Bank Pekao SA 44-1240-1138-1111-0000-0209-5910).

Jednocześnie z całego serca dziękujemy tym, którzy wsparli nas już w tym szczególnym czasie swoją ofiarą. Bóg zapłać!

Ogłoszenia