Służba Liturgiczna

Służba Liturgiczna

Chcemy być jak najbliżej żywego Boga - tam, gdzie On schodzi między swój lud, służyć mu, pełniąc posługi przy Jego świętym Ołtarzu. Jesteśmy grupą przyjaciół. Razem się modlimy i uczymy, razem jeździmy na wakacje, razem radujemy się z dostania się Polski na Euro 2016. Dołącz do naszej wspólnoty!

 

Jeśli chcesz do nas dołączyć - przyjdź do zakrystii naszego kościoła w niedzielę o 18:30 bądź w czwartek o 18:15.

Od tego roku nasze spotkania mają trzy części.

  1. Msza święta z asystą.
  2. Krótka cicha Adoracja Najświętszego Saramentu + spotkanie formacyjne w kościele.
  3. Kolacja na wieży.

Jeśli nigdy nie służyłeś do Mszy Świętej a chciałbyś zacząć wypełniać posługę liturgiczną, nie powinieneś się niczego obawiać - wszystkiego nauczymy się razem.

 

Zawsze czeka na Ciebie miejsce przy Ołtarzu.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz najpierw się umówić z Marcinem, naszym prezesem lub ks. Sergiuszem.

W razie pytań i wątpliwości zachęcam do kontaktu:  marcin.sloka93@gmail.com , kom. 729-18-44-99

 

 

Ceremoniał św. Anny

Dzięki ofiarnej pracy i kompetencjom kilku naszych lektorów, mamy opracowanie całej posługi przy ołtarzu św. Anny. Zachęcamy do lektury.

Serdeczne podziękowania dla Jakuba Niżniowskiego, który wykonał iście benedyktyńską pracę.

Ceremonial św. Anny - zobacz

 

 

Spotkania formacyjne

Zaczynamy je Mszą Św. w czwartki o godzinie 18:30, bezpośrednio po której udajemy się dokaplicy bł. Władysława, aby obyć krótką adorację Najśwętszego Sakramentu. Później udajemy się na wieżę na spotkanie formacyjne do naszego Opiekuna - ks. Sergiusza, gdzie wspólnie przygotowując kolację będziemy rozmawiać, modlić się i poznawać: Kościół, liturgię i innych ludzi.

 

Nie zabraknie dyskusji na "kościelno-teologiczne" tematy, wyjazdowych dni skupienia oraz wspólnych wyjść w różne ciekawe miejsca. W tym semestrze tradycyjnie planujemy wspólne rekolekcje wyjazdowe na początku adwentu.

 

Służba Liturgiczna

 

 

Nasza Wspólnota

Lektorzy to nie tylko kościół i spotkania na wieży. Spędzamy też wspólnie czas i wzajemnie się poznajemy. Jesteśmy też otwarci na innych ludzi. Patrzymy na Kościół jako wspólnotę, dlatego wspólnie spędzamy czas wolny.

 

Służba Liturgiczna
Służba Liturgiczna

 

Służba Liturgiczna
Służba Liturgiczna

 

 

 

Modlitwy, które warto znać

PRZED SŁUŻENIEM

Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

 

PO SŁUŻENIU

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twojej służby, spraw, abym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa. Pana naszego. Amen.

 

 

Odpowiedzialni za Wspólnotę

 

Opiekun: ks. Sergiusz Dębecki

e-mail: serdeb@op.pl

 

Służba Liturgiczna

Prezes: Marcin Słoka

e-mail: marcin.sloka93@gmail.com

 

Służba Liturgiczna