Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego

Kościół Akademicki św. Anny

Krakowskie Przedmieście 68

Zamknij

Kościół Akademicki św. Anny


KOBIETY BIBLIJNE

2017-03-20 09:39:10

W najbliższy wtorek (21 marca) zapraszamy do sali Caritas na kolejne spotkanie z cyklu: "Kobiety biblijne". Tym razem s. dr Judyta Pudełko opowie nam o królowej Esterze. Startujemy o godz. 19:30


Zamknij

Zapisz się do newslettera

 *

zapisując się do newslettera akceptujesz regulamin.

* Pole wymagane

Administratorem bazy newslettera jest Duszpasterstwo Akademickie

Zamknij

Jak do nas dojechać?

 

Wpisz adres lub charakterystyczną nazwę

Zamknij

Jak do nas dojechać?

 

Wpisz adres lub charakterystyczną nazwę

Zamknij

Mapa serwisu

Zamknij
Wczytywanie zdjęcia...

Zamknij

W przygotowaniu

Funkcjonalność nie jest jeszcze dostępna.

Zamknij

English version

The English version will be available soon.

"Panie, nasz Boże, daj nam przez święty post zacząć okres pokuty, aby nasze wyrzeczenia umocniły nas do walki ze złym duchem"

 (Kolekta ze Środy Popielcowej) 

Aktualności

KOBIETY BIBLIJNE

2017-03-20 09:39:10

W najbliższy wtorek (21 marca) zapraszamy do sali Caritas na kolejne spotkanie z cyklu: "Kobiety biblijne". Tym razem s. dr Judyta Pudełko opowie nam o królowej Esterze. Startujemy o godz. 19:30


ks. Piotr Pawlukiewicz w św. Annie

2017-03-11 16:10:30

 

Najbliższa msza św. z homilią odprawiona przez ks. Piotr Pawlukiewicz w niedzielę, 19 marca 2017 r. Zapraszamy.  

  

 Przypominamy, że kontakt z ks. Piotrem możliwy jest drogą mailową (piotr.pawlukiewicz@swanna.waw.pl).

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 3. niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017 r.

2017-03-18 16:05:10

1.     Tradycyjnie w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o 15:00 oraz po mszy o godz. 18:30 (z rozważaniami prowadzonymi przez wspólnoty akademickie). W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30. Poranna modlitwa Jutrzni i Godziny Czytań w naszym kościele w kaplicy bł. Władysława z Gielniowa (patrona Warszawy) od poniedziałku do piątku o godz. 6:00.

2.     Zapraszamy do św. Anny na Koncert Muzyki Organowej w 332. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha w najbliższy wtorek o godz. 13:30. Organizatorem koncertu jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Wstęp wolny.

3.     Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety biblijne”. Temat spotkania: „Estera – być królową”. W najbliższy wtorek, 21 marca w sali Caritas przy ul. Krakowskie Przed. 62. 

4.     W niedzielę 2 kwietnia rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne pt. Moc w słabości. Wygłosi je ks. Dariusz Szyszka, nasz były duszpasterz akademicki, a obecnie profesor Seminarium w Kolonni. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św. a od poniedziałku do środy podczas mszy św. o godz.: 15:00 i po mszy św. o godz. 18:30.

5.     Zapraszamy na ostatnie już Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z naszych wspólnot neokatechumenalnych. Odbędą się one już w DOLNYM kościele (czyli na prawo od wejścia głównego) w najbliższy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.

6.     W oktawie wielkanocnej wyruszamy na 81. Pielgrzymkę Środowisk Akademickich na Jasną Górę! Odbędzie się ona w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. Po zakończeniu uroczystości na Jasnej Górze, udamy się z naszą „świętoannową" wspólnotą na radosne świętowanie pod Częstochowę. W programie modlitwa u stóp Matki Bożej, ciekawe konferencje oraz integracja w gronie studentów. Koszt wyjazdu 70 zł. Posiłki we własnym zakresie. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 7:00 (zbiórka przed św. Anną), powrót w niedzielę ok. godz. 20:00. Zapisy w naszej zakrystii.

7.     Po każdej mszy zapraszamy do zakrystii osoby, które pragną zamówić w naszym kościele intencję mszalną za swoich bliskich.

8.     Jak w każdą niedzielę, wychodząc z kościoła, zapraszamy do naszej kafejki w krużgankach rektoratu. 

9.     Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek, 20 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny

w sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

10.  Zapowiedzi:

1) Marek Piłka, kawaler, student UW oraz Monika Kowalczyk, panna z Par. M.B. Częstochowskiej w Zielonce, zapowiedź druga

2) Maciej Morzy, kawaler z Par. św. Marka w Łomiankach-Dąbrowie oraz Aneta Angelika Jachnis, panna, pracownik naukowy WUM, zapowiedź druga.

 

11.   Wspólnota muzyczna Brighter Day zwraca się z olbrzymią prośbą o wsparcie! Oprócz przygotowania artystycznego, widzimy konieczność przede wszystkim naszej odpowiedniej formacji duchowej. Dlatego we współpracy ze Szkołą Ewangelizacji Świętego Andrzeja w Żarach organizowane są pierwsze tego typu weekendowe rekolekcje pt. Kurs „Nowe Życie”. Jako że są to rekolekcje wyjazdowe, koszty dla wielu studentów stanowią dużą przeszkodę. Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe na ten właśnie cel - w formie zbiórki do puszek, która odbędzie się dziś po mszy św. *(o 15:00, 19:00 oraz 21:00).Zachęcamy też Was, poszukujących lub chcących wzmocnić swoją wiarę do wzięcia udziału w Kursie w terminie 31.03-02.04.2017 w podwarszawskich Kaniach. Szczegóły na funpage'u Brighter Day w zakładce Wydarzenia.

(Kurs Nowe Życie https://web.facebook.com/events/411857112480375/)


Ogłoszenia duszpasterskie - 2. niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2017 r.

2017-03-12 06:40:20

 

1. Tradycyjnie w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o 15:00 oraz po mszy o godz. 18:30 – rozważania prowadzone przez wspólnoty akademickie. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30. Poranna modlitwa Jutrzni i Godziny Czytań w naszym kościele w kaplicy bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy od poniedziałku do piątku o godz. 6:00.

2. W niedzielę, 2 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Dariusz Szyszka, były duszpasterz w św. Annie a obecnie rektor Seminarium w Niemczech. Temat rekolekcji: Moc w słabości. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św. a od poniedziałku do środy podczas mszy św. o godz.: 15:00 i po mszy św. o godz. 18:30. 

3. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy niedzielę Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes. Z tej racji przy wyjściu z kościoła prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na rzecz misji. Bóg zapłać za ofiary.

4. Jutro przypada czwarta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszym papieżu.

5. Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z Drogi Neokatechumenalnej. Osobom, które doświadczają trudności w wierze lub po prostu chciałyby ją pogłębić, Dobra Nowina będzie głoszona w naszym kościele (przez cały marzec) w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.

6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele. Zapraszamy do zakrystii.

7. Po mszy św. zapraszamy do naszej kafejki w krużgankach rektoratu. 


Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2017 r.

2017-03-04 16:27:09

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o 15:00 oraz po mszy o godz. 18:30 – rozważania prowadzone przez wspólnoty akademickie. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30. Poranna modlitwa Jutrzyni i Godziny Czytań w naszym kościele w kaplicy bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy od poniedziałku do piątku o godz. 6:00.
 2. Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z Drogi Neokatechumenalnej. Osobom, które doświadczają trudności w wierze lub po prostu chciałyby ją pogłębić, Dobra Nowina będzie głoszona w naszym kościele (przez cały marzec) w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.
 3. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych na wykłady otwarte, w cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Kolejny wykład będzie miał miejsce 9 marca (czwartek) 2017 r. o godzinie 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Wykład zatytułowany „Duchowość człowieka zniechęconego i zapracowanego” poprowadzi o. dr hab. Józef Augustyn SJ, wykładowca teologii duchowości w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, rekolekcjonista, kierownik duchowy i autor licznych książek. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań prelegentowi. Spotkanie poprowadzi s. dr Judyta Pudełko, wykładowca Papieskiego Wydziału. Wstęp wolny.
 4. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przekazane zostaną na potrzeby naszego seminarium duchownego. Bóg zapłać!
 5. Zachęcamy, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, do praktykowania uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny.

 [K1]Jutrzni i Godziny Czytań


DUCHOWOŚC DLA WARSZAWY

2017-02-24 11:36:54

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych na wykłady otwarte, w cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Kolejny wykład będzie miał miejsce 9 marca (czwartek) 2017 r. o godzinie 19.00 w Centralnej Bibliotece
Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66.

Wykład zatytułowany „Duchowość człowieka zniechęconego i zapracowanego” poprowadzi o. dr hab. Józef Augustyn SJ, wykładowca teologii duchowości w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie,
rekolekcjonista, kierownik duchowy i autor licznych książek. Powykładzie będzie możliwość zadawania pytań prelegentowi.
Spotkanie poprowadzi s. dr Judyta Pudełko, wykładowca Papieskiego Wydziału. Wstęp wolny.


Ogłoszenia duszpasterskie - 8. Niedziela Zwykła, 26 lutego 2017 r.

2017-02-21 14:07:50

 

1. W środę popielcową (1 marca) rozpocznie posługę rektora w naszym Ośrodku ks. dr hab. Krzysztof Siwek, dotychczasowy wykładowca UKSW oraz prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie o naszym nowym rektorze. 

2. W najbliższą środę, zwaną środą popielcową, rozpoczniemy okres wielkiego postu. Porządek mszy św. w tym dniu jest następujący: 7:oo, 7:30, 15:oo, 18:30 i 21:oo. W środę popielcową wszystkich dorosłych katolików obowiązuje post ścisły. Tradycyjnie w wielkim poście zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o 15:00 oraz po mszy o godz. 18:30 – rozważania prowadzone przez wspólnoty akademickie. W niedziele wielkiego postu nabożeństwo gorzkich żali o godz. 18:30. Poranna modlitwa Laudesów w kaplicy Res Sacra Miser po 1. Niedzieli Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 6:00.

3. W najbliższy wtorek (28 lutego) zapraszamy do sali Caritas (ul. Krakowskie Przedmieście 62) na kolejne spotkanie z cyklu: "Kobiety biblijne" Tym razem s. dr Judyta Pudełko opowie nam o Judycie i zaufaniu do Boga, które przynosi zwycięstwo. Startujemy o godz. 19:30.

4. W najbliższy piątek (3 marca) zapraszamy na Gorączkę Piątkowej Nocy. Po mszy św. o godz. 18:30 modlitwa w intencji rozeznania życiowego powołania. O godz. 21:00 msza św. w intencji mieszkańców Warszawy a po niej uwielbienie wraz z zespołem Brighter Day ,które potrwa do północy. Spowiadamy przez całą noc.

5. Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z Drogi Neokatechumenalnej. Osobom, które doświadczają trudności w wierze lub po prostu chciałyby ją pogłębić, Dobra Nowina będzie głoszona w naszym kościele (przez cały luty i marzec) w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30. Wyjątkowo jutro (w poniedziałek, 27 lutego)  nie ma katechezy.  

6. Zachęcamy, szczególnie w okresie wielkiego postu, do praktykowania uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny. 


Ogłoszenia duszpasterskie - 7. Niedziela Zwykła - 19 lutego 2017r.

2017-02-18 22:33:20

 

 1. Z dniem 1 marca wejdą w życie zmiany personalne podjęte przez naszego Arcypasterza księdza kardynała Kazimierza Nycza dotyczące naszego kościoła. Dotychczasowy Rektor Kościoła Akademickiego św. Anny, ks. Jacek Siekierski, obejmie urząd proboszcza parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Zastąpi go dotychczasowy prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, biblista, ks. dr hab. Krzysztof Siwek. Zapraszamy w dniu dzisiejszym (19 marca) na mszę świętą o godz. 19:00 podczas której pożegnamy naszego dotychczasowego Księdza Rektora.
 2. Już jutro zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z Drogi Neokatechumenalnej. Osobom, które doświadczają trudności w wierze lub po prostu chciałyby ją pogłębić, Dobra Nowina będzie głoszona w naszym kościele (przez cały luty i marzec) w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.
 3. Pod koniec lutego ruszają kolejne edycje przygotowań do sakramentu bierzmowania i małżeństwa, wszystkich zainteresowanych odsyłamy po szczegółowe informację na stronę internetową św. Anny.
 4. 4.     Po mszy św. zapraszamy do naszej kafejki w krużgankach rektoratu. 

Zmiana Rektora Kościoła Akademickiego Św. Anny

2017-02-15 19:27:27

Z dniem 1 marca wejdą w życie zmiany personalne podjęte przez kard. Kazimierza Nycza dotyczące naszego kościoła. Dotychczasowy Rektor Kościoła Akademickiego Św. Anny, ks. Jacek Siekierski, obejmie urząd proboszcza parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Zastąpi go dotychczasowy prefekt WMSD, biblista, ks. dr hab. Krzysztof Siwek.

 

Msza Święta, podczas której jako wspólnota akademicka Kościoła Św. Anny uroczyście pożegnamy ks. Rektora Jacka Siekierskiego, będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę (19 lutego) o godz. 19:00.


Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Zwykła, 12 stycznia 2017r.

2017-02-11 14:20:33

 1. Na czas sesji i ferii zawieszamy dyżur spowiedniczy i Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 16:00 – 18:00. Spowiedź podczas mszy św.
 2. Już jutro zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, głoszone przez małżeństwa z Drogi Neokatechumenalnej. Osobom, które doświadczają trudności w wierze lub po prostu chciałyby ją pogłębić, Dobra Nowina będzie głoszona w naszym kościele (przez cały luty i marzec) w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30.
 3. Pod koniec lutego ruszają kolejne edycje przygotowań do sakramentu bierzmowania i małżeństwa, wszystkich zainteresowanych odsyłamy po szczegółowe informację na stronę internetową św. Anny.
 4. Po mszy św. zapraszamy do naszej kafejki w krużgankach rektoratu. 

Archiwum aktualności »

Najbliższa msza:
2017-03-25 07:30

Godziny sprawowania Mszy Św.

dziś (Piątek):
07:00, 07:30, 15:00, 18:30

Niedziela 2017-03-26:
08:30, 10:00, 12:00, 15:00, 19:00, 21:00

wiecej

Spowiedź:

podczas każdej mszy świętej 

dyżur spowiedniczy od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 18:00. 

 

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu: 

od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 18:00. 

 


Zobacz nas na faceboooku!

Tam znajdziesz wszystkie galerie zdjęć.

 

   

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Wymiana indywidualnego węzła cieplnego o niskiej sprawności i złym stanie technicznym, zaopatrującego w energię cieplną Rektorat Kościoła Akademickiego Św. Anny. Koszt projektu: 250 000 złotych - pożyczka zwrotna.

Przebudowa i rozbudowa sieci kanalizacji na terenie Kościoła św. Anny w Warszawie dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 507.077,25 zł

Projekt i realizacja: K&K Media Solutions Spółka z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007 - 2014 Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego.

stat4u