Duszpasterze

ks. Rektor Krzysztof Siwek

ks. Rektor Krzysztof Siwek

Urodził się 4 stycznia 1970 roku w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 roku z rąk Józefa kardynała Glempa. Pracował jako wikariusz w Tarczynie i w Warszawie. Studia doktoranckie z teologii biblijnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył w latach 1998-2003. W latach 2004 – 2008 odbył specjalistyczne studia z zakresu nauk biblijnych w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie oraz Szkole Biblijnej w Jerozolimie. W latach 2010-2017 pracował jako prefekt alumnów w Seminarium Warszawskim. W październiku 2016 uzyskał stopień doktora habilitowanego z zakresu teologii biblijnej. Wykładowca egzegezy i teologii biblijnej a także języków biblijnych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym.Od 1 marca 2017 roku rektor kościoła św. Anny w Warszawie.

 

krzysztofsiwek@wp.pl

ks. Sergiusz Dębecki

ks. Sergiusz Dębecki

Urodził się 9 marca 1982 roku w Grójcu. Pochodzi z Warki. Bezpośrednio po maturze wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie. 27 maja 2007 roku przyjął święcenia kapłańskie i został skierowany do Parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie na Ursynowie.

 

Od 2011 roku duszpasterz akademicki w kościele św. Anny.

 

 

ks. Rafał Sikorski

ks. Rafał Sikorski

Urodził się w Warszawie podczas VI Mistrzostw Europy w piłce nożnej rozgrywanych w słonecznej Italii, w dniu kiedy to reprezentacja Czechosłowacji zremisowała 1:1 z drużyną Holandii na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie. Powołanie do kapłaństwa spadło na niego jak grom z jasnego nieba i wywróciło jego dotychczasowe życie o 180 stopni. Święcenia kapłańskie przyjął w tym samym dniu, w którym Nick Heidfeld wywalczył pierwsze w swojej karierze pole position do wyścigu o Grand Prix Europy. Pierwsze kapłańskie kroki stawiał w  parafii św. Wawrzyńca na Woli. Rok później podjął posługę w nowoutworzonej parafii Dobrego Pasterza na Ulrychowie, w której to założył Duszpasterstwo Akademickie „Szklarnia”. Jest niepoprawnym optymistą i apostołem radości. Jeżeli zauważycie, że się nie uśmiecha, to natychmiast zwróćcie mu uwagę żeby się nawrócił. Uwielbia góry, koszykówkę, kolarstwo, rockową muzykę, dobre kino i ananasy. Każdy, kto przeczyta ten bogaty życiorys, proszony jest o niezwłoczne odmówienie „zdrowaśki” w intencji jego właściciela. Bóg zapłać!

 

Do św. Anny przybył w dniu, w którym FC Barcelona zdobyła Superpuchar Europy pokonując w rozgrywanym w Monako spotkaniu FC Porto 2:0

 

 

ks. Mateusz Gawarski

ks. Mateusz Gawarski

Urodził się 29 lipca 1984 roku w Sochaczewie. Pochodzi z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kuklówce. Bezpośrednio po zdaniu egzaminu maturalnego w 2003 roku wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra teologii w dziedzinie katolickiej nauki społecznej. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 2009 roku z rąk Arcybiskupa Kazimierza Nycza i został skierowany do Parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie.

 

Od 2013 roku duszpasterz akademicki w kościele św. Anny.

 

 

ks. Michał Orlicki

ks. Michał Orlicki

Urodził się 4 lipca 1983 roku w Kwidzynie i tam się wychował. Bezpośrednio po maturze wstąpił do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie. Po dziewięciu latach formacji, dnia 28 maja 2011 roku przyjął święcenia kapłańskie i został skierowany do Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie na Woli.

 

Od 2013 roku duszpasterz akademicki w kościele św. Anny.

 

orlickimichal@gmail.com