Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego

Kościół Akademicki św. Anny

Krakowskie Przedmieście 68

Zamknij

Zapisz się do newslettera

 *

zapisując się do newslettera akceptujesz regulamin.

* Pole wymagane

Administratorem bazy newslettera jest Duszpasterstwo Akademickie

Zamknij

Jak do nas dojechać?

 

Wpisz adres lub charakterystyczną nazwę

Zamknij

Jak do nas dojechać?

 

Wpisz adres lub charakterystyczną nazwę

Zamknij

Mapa serwisu

Zamknij
Wczytywanie zdjęcia...

Zamknij

W przygotowaniu

Funkcjonalność nie jest jeszcze dostępna.

Zamknij

English version

The English version will be available soon.

"Panie, nasz Boże, daj nam przez święty post zacząć okres pokuty, aby nasze wyrzeczenia umocniły nas do walki ze złym duchem"

 (Kolekta ze Środy Popielcowej) 

Strona główna / Duszpasterstwo Akademickie / Dobre Treści / Czytelnia / Adwentowe oczekiwanie z Oskarem

Adwentowe oczekiwanie z Oskarem

 

Jesteśmy już za półmetkiem Adwentu. Na ulicach mijamy kolorowe choinki, a witryny sklepowe od kilku tygodni próbują wprowadzić nas w przedświąteczne szaleństwo zakupów.

Chciałbym, abyśmy na chwilę zatrzymali się jednak, i w zadumie poddali się kilku przemyśleniom. Niech one ubogacą naszego ducha w przygotowaniu na narodziny Dzieciątka. Często możemy usłyszeć, że Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z nowo narodzonym Zbawicielem. Oczekujemy narodzin Boga, spotkania z Nim w naszych sercach.

Zobaczmy też dzisiaj jak wiele dzieci, młodzieży, studentów, osób starszych obok nas i na całym świecie przeżywa swój wyjątkowy, ostatni Adwent. Dźwigając krzyż nieuleczalnej choroby przygotowują się na ostateczne spotkanie z Bogiem w innej rzeczywistości.

Doskonałym przygotowaniem dla nas przed Bożym Narodzeniem może stać się niewielka książeczka wydana przez krakowskie wydawnictwo ZNAK. Opowiadanie Erica-Emmanuela Schmitta "Oskar i pani Róża", które wielu porównuje do znanego nam wszystkim Małego Księcia pomoże nam radośnie i w nadziei przeżyć ostatnie chwile przed świętowaniem.
Oskar (główny bohater opowiadania) ma 10 lat. Od długiego czasu jego domem jest szpital. Jest po nieudanym przeszczepie szpiku kostnego i nie ma rokowań na jakąkolwiek poprawę jego zdrowia. Chłopiec nieoczekiwanie dowiaduje się, że zostały mu niecałe dwa tygodnie ziemskiego życia. W przyjęciu tej dramatycznej decyzji pomaga mu ciocia Róża, która jest wolontariuszką odwiedzającą dziecięcy szpital. Przekonuje ona Oskara, aby każdy następny dzień traktował jak 10 lat, a to pomoże mu w krótkim czasie przeżyć całe życie. Wzruszające są listy Oskara do Pana Boga, które pisze każdego wieczoru, w których dostrzegamy jak pięknie kształtuje się jego wnętrze i jak bardzo pragnie odwiedzin Boga.

"Oskar i pani Róża"jest opowieścią, która przemienia Czytelników, a cierpienie pokazuje nam w innym świetle. W pełen humoru, ale i wzruszający sposób podejmuje ważny temat choroby i śmierci. Ten mały bohater, doświadczony bólem i samotnością, nie rozumiany przez rodziców i dorosłych niesie nam w swoich przeżyciach przesłanie radości życia. Uczy nas, jak cieszyć się nim, i zachęca nas, aby jak najlepiej wykorzystać każdą jego chwilę.

Kończąc życzę Wam Kochani i sobie byśmy w pełni potrafili wykorzystać te ostatnie kilkanaście adwentowych dni przygotowania na spotkanie z Jezusem w betlejemskiej stajni.

Tomasz Daniec

Najbliższa msza:
2017-03-25 07:30

Godziny sprawowania Mszy Św.

dziś (Piątek):
07:00, 07:30, 15:00, 18:30

Niedziela 2017-03-26:
08:30, 10:00, 12:00, 15:00, 19:00, 21:00

wiecej

Spowiedź:

podczas każdej mszy świętej 

dyżur spowiedniczy od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 18:00. 

 

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu: 

od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 18:00. 

 


Zobacz nas na faceboooku!

Tam znajdziesz wszystkie galerie zdjęć.

 

   

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Wymiana indywidualnego węzła cieplnego o niskiej sprawności i złym stanie technicznym, zaopatrującego w energię cieplną Rektorat Kościoła Akademickiego Św. Anny. Koszt projektu: 250 000 złotych - pożyczka zwrotna.

Przebudowa i rozbudowa sieci kanalizacji na terenie Kościoła św. Anny w Warszawie dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 507.077,25 zł

Projekt i realizacja: K&K Media Solutions Spółka z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007 - 2014 Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego.

stat4u